Czy Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach przestanie istnieć!?

Resort finansów szuka oszczędności wszędzie! Najpierw podwyżki dla policjantów i lekarzy, nawet zwierzęta w gospodarstwach otrzymały po 500 i 100 zł za sztukę… teraz strajki nauczycieli… skąd brać pieniądze na oczekiwania poszczególnych ugrupowań zawodowych? Robin Hood zabierał biednym i dawał bogatym, czy Ministerstwo nie idzie za ciosem i nie zabiera biednym aby dawać biednym?
Może należy zabrać naukowcom aby inne ugrupowania otrzymały sowite wynagrodzenia!? 
(fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

(fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Dyrektor Instytutu w Skierniewicach otrzymała ostatnio korespondencję z której wynikało, iż budżet za PROGRAMY WIELOLETNIE zostanie obcięty, aż o połowę! Skutki mogą być katastrofalne dla Instytutu w Skierniewicach! 

– Sytuacja jest bardzo trudna, pracownicy organizują się, chcemy wysyłać petycje do parlamentarzystów. Z niepokojem patrzymy w przyszłość, nie zrozumiałe są zapowiedzi, które mogą doprowadzić do faktycznej likwidacji instytutu. Jest jednak za wcześnie, by rozpisywać czarny scenariusz – przekonuje Waldemar Świechowski, szef zakładowej Solidarności. Informuje eGłos Skierniewice.

Decyzja Ministerstwa podobno nie dotyczy tylko samego Instytutu w Skierniewicach ale zapowiedziano cięcie kosztów w innych instytucjach naukowych.

– 500 na krowę, 100 na tucznika, pieniądze na mieszkanie, na rodzinę, wygląda na to, że na te wszystkie plusy przyjdzie złożyć się między innymi nauce – nie bez żalu mówi naukowiec, zastrzega anonimowość. Przyznaje, że apel dyrektor IO o zachowanie spokoju i danie czasu na negocjacje przyjmuje ze zrozumieniem, ale i z obawą. – Słyszę, że redukcja zatrudniania może dotknąć nawet 200 osób, trzeba będzie wówczas uznać, że to koniec wizytówki miasta. Informuje eGłos Skierniewice.

Obecnie Instytut zatrudnia 470 osób, w tym 39 profesorów, 69 adiunktów i 46 asystentów. Osoby, które pracują w Instytucie szacują, że skutki mogą być tragiczne : brak wypłat dla pracowników i redukcja do 60% osób zatrudnionych to czarny scenariusz…

Profesor Dorota Konopacka uspokaja i informuję, że będzie dążyła do zmiany decyzji ministerstwa.Ustawa daje ministrowi nadzorującemu IO możliwość zablokowania części środków w określonej sytuacji, pomimo tego, że były gwarantowane uchwałą rady ministrów.

Profesor Dorota Konopacka mówi: …zrobię wszystko, żeby z tej trudnej sytuacji wyjść obronną ręką, jak najmniejszą stratą dla pracowników i nauki.

źródło: eGłos Skierniewice

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.