w

Ceny za jabłka w górę czy w dół? Dwa scenariusze wdg. EastFruit….

W lutym tego roku główni producenci jabłek mają maksymalne oczekiwania co do rozpoczęcia sprzedaży produktów wysokiej jakości z magazynów po wyższych cenach. Pomimo spadku zbiorów jabłek brutto w 2019 r.  wielu producentów od początku bieżącego sezonu wybrało strategię ograniczenia sprzedaży swoich produktów do nowego roku. Jesienią i przez pierwsze miesiące tej zimy aktywnie pozbyli się dostępnych ilości jabłek średniej i niskiej jakości.

W pierwszym tygodniu lutego 2020 r. Analitycy projektu EastFruit zauważyli ustanowienie jednolitych trendów wzrostowych w segmencie jabłek wysokiej jakości. Jednocześnie wcześniej ustalone ceny nie zmieniły się radykalnie, średnio o 10%, co zdaniem operatorów rynku nie doprowadzi do zmniejszenia tempa handlu i pomoże wzmocnić ustalone trendy.

Według analityków EastFruit, sytuacja na rynku jabłek może się rozwijać zgodnie z dwoma scenariuszami:

  • Pierwszy, który jest oczekiwany przez właścicieli jabłek wysokiej jakości (jabłka z możliwością długiego trzymania), przewiduje dalszy wzrost cen zarówno jabłek wysokiej jakości, jak i produktów drugiej klasy, ze względu na ogólny brak podaży na rynku. Ten scenariusz będzie realny, jeśli większość producentów w pełni sprzeda dostępne ilości jabłek, które nie mogą być dłużej trzymane. Produkty wysokiej jakości, są poszukiwane na rynkach zagranicznych, ceny jabłek będą nadal stopniowo rosnąć.

 

  • Drugi opcją rozwoju sytuacji jest równoczesne wejście na rynek prawie wszystkich głównych producentów, a w rezultacie nadwyżka podaży nad ustalonym popytem. Przede wszystkim dotyczy to Ukrainy, gdzie nadal występują znaczące problemy z systematyczną sprzedażą. Opcja obniżenia cen w tym segmencie jest również całkiem realistyczna.

źródło: https://east-fruit.com/article/tseny-na-kachestvennoe-yabloko-plavno-potyanulis-vverkh-obzor-rynka-za-6-yu-nedelyu-2020-g

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Słodziki z jabłek przemysłowych!

Przewoził 24 tony nawozów bez uprawnień…