w

Przewoził 24 tony nawozów bez uprawnień…

Kierowca bez uprawnień do przewozu towarów niebezpiecznych przewoził 24 tony nawozu na bazie azotanu amonu. W toku kontroli lista nieprawidłowości znacznie się powiększyła. Ciężarówka nie była oznakowana pomarańczowymi tablicami i nie została wyposażona w odpowiednią ilość gaśnic.

W czwartek (6 lutego) na ul. Suwalskiej w Ełku, stanowiącej odcinek krajowej „szesnastki”, patrol warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do rutynowej kontroli zespół pojazdów należący do polskiej firmy.

Kierowca wykonywała krajowy transport drogowy rzeczy na potrzeby własne 24 tony nawozu na bazie azotanu amonu o numerze UN 2067 w opakowaniach typu BIG-BAG. Kontrolowany kierowca nie posiadał wymaganych uprawnień do wykonywania przewozu towarów niebezpiecznych. Oprócz tego ciężarówka nie była oznakowana tablicami barwy pomarańczowej. Na jej wyposażeniu nie było też właściwej ilości gaśnic.

Kierowcę ukarano mandatem za ujawnione nieprawidłowości. Znacznie surowsze konsekwencje finansowe grożą teraz przewoźnikowi. Wobec przedsiębiorcy toczy się postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

źródło: https://gitd.gov.pl/dla-mediow/aktualnosci/artykul/news/nieprawidlowy-transport-adr/

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ceny za jabłka w górę czy w dół? Dwa scenariusze wdg. EastFruit….

Spadł z platformy i stracił przytomność…