w ,

Rozstawianie uli OSMIA BOX dla murarki ogrodowej, przy użyciu aplikacji BEEGROW

W ostatnich latach coraz większą popularność zyskuje wprowadzanie uli do sadu. W związku z tym, że hodowla pszczoły miodnej jest kłopotliwa i dość kosztowna, sadownicy decydują się na innych, lecz równie skutecznych zapylaczy – murarkę ogrodową.

Spotkaliśmy się w marcu z Przemysławem Kapką Prezesem Osmia Future, aby zademonstrować, jak bardzo aplikacja mobilna BeeGrow jest pomocna w optymalnym zaplanowaniu zapylenia oraz jak za jej pomocą rozstawić ule Osmia Box na plantacji.

Zbliża się idealny moment do wprowadzenia zapylaczy do sadu więc to ostatni dzwonek by pobrać aplikację i zamówić OsmiaBox do swojego sadu! Aplikacja, po dodaniu działek i kwater plantacji, sama zaproponuje nam ilość i rozstaw uli na danej kwaterze. 

aplikacja BEE GROW  [POBIERZ Z GOOGLE / POBIERZ Z APPLE ]

Ule rozstawiamy wylotem w stronę południową, bądź wschodnią. Na działce jakiej się znajdujemy rzędy są skierowane północ-południe, dlatego ule będą skierowane wylotem w stronę drzew. Dzięki temu ustawieniu, w przypadku bardzo ciepłej wiosny lub lata, w najbardziej gorącym momencie dnia, ule będą zacienione przez drzewo bezpośrednio znajdujące się przed ulem – informuję Przemysław Kapka z Osmia Future.

Zamówione przez aplikację BEEGROW ule docierają do nas, wybieramy działkę na której chcemy rozstawić ule. Wcześniej aplikacja BEEGROW wirtualnie rozstawiła ule i zaznacza miejsce, gdzie fizycznie trzeba je umieścić.

Każdy ul przed zawieszeniem skanujemy w bardzo prosty sposób. Na każdym ulu mamy kod QR, który skanujemy aplikacją. Następnie wkładamy zeskanowany system do środka. Czynności związane z wystawieniem uli, możemy wykonać już teraz, a kokony do każdego ula zostaną dowiezione w odpowiednim momencie, w kwietniu, na dwa trzy tygodnie przed kwitnieniem.

Jeśli nie mamy jeszcze kokonów możemy zamknąć ul. W przypadku, gdy włożymy murarkę do środka, musimy zostawić lekko otwartą przestrzeń ula OSMIA BOX, tak żeby ta przestrzeń w środku była wystarczająca, do wlotu i wylotu dla pszczół. Ul jest gotowy do do pracy. Obudowa ula OSMIA BOX została w ten sposób skonstruowana, żeby jak najlepiej zabezpieczyć pszczołę przed zewnętrznymi warunkami atmosferycznymi, czyli opadami deszczu, niską temperaturą, ale również przed opryskiem ze środkami ochrony roślin, które często są stosowane w sadzie – informuje Przemysław Kapka.

Zapraszamy po więcej informacji na temat rozstawiania uli OSMIA BOX przy użyciu aplikacji BEEGROW do obejrzenia video-relacji:

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mężczyzna został przygnieciony podczas pracy w sadzie przez ciągnik

Ubezpieczenia upraw rolnych: Budżet państwa pokrywa 65 procent składki