w

900 hektarów młodych ogrodów zostanie posadzonych wiosną w Krasnodar

Według strony internetowej Ministerstwa Rolnictwa Federacji Rosyjskiej już rozpoczęły się wiosenne prace na Kubanie. Do tej pory położono około 320 hektarów ogrodów, z czego 225 hektarów jest typu intensywnego, a 54 hektary są superintensywne. To głównie jabłonie. Do końca roku planowane jest zwiększenie całkowitej powierzchni młodych ogrodów o ponad 2000 hektarów.

W tym roku z budżetu regionalnego przeznaczono 703 mln rubli (około 10,7 mln USD) na finansowanie branży ogrodniczej. Łącznie 101 milionów rubli (około 1,5 miliona dolarów) zostanie wydanych w ramach programu „Młody ogród” na wsparcie dotacji dla rolników.

Według liderów regionu, w branży ogrodniczej w ostatnich latach nastąpił stały wzrost. Ubiegły rok był rekordem dla ogrodników – i na kartach oraz żniwach. W tym roku planowane jest utrzymanie tych danych, ale pogoda może wprowadzić pewne poprawki.

Producenci stają przed zadaniem zbudowania kompletnych cykli produkcyjnych – od uprawy owoców i jagód po ich przetwarzanie i wytwarzanie z nich gotowych produktów – soków, dżemów. Dotyczy to zwłaszcza obszarów z rozwiniętym ogrodnictwem.

Krasnodar Territory jest liderem Rosji w branży ogrodniczej. Udział regionu w całkowitej rosyjskiej produkcji owoców i jagód wynosi około 40%. Według wielkości produkcji owoców w regionie Krasnodar zajmuje pierwsze miejsce w kraju. W 2018 r. W regionie położono ponad 2,3 tys. Hektarów nowych ogrodów, co jest rekordem od 30 lat. Ponadto w ubiegłym roku ogrodnicy z Kuban zebrali rekordową uprawę jabłek – 343,5 tys. Ton.

Jak wcześniej informował EastFruit, w Terytorium Krasnodaru planowane jest zarejestrowanie nazwy geograficznej „jabłka Kuban”.

źródło: east-fruit

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Będzie łatwiej nabyć grunty rolne! Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy!

Jabłka na drodze, zadymiona Warszawa i korki w mieście – strajk AGROUNII