w ,

Znamy minimalne ceny skupu malin, truskawki, wiśni, agrestu, porzeczki!

Döhler ujawnia ceny minimalne skupu owoców na sezon 2024

Spółka Döhler, jeden z największych przetwórców owoców, poinformowała o gwarantowanych cenach minimalnych, jakie będzie stosować w sezonie 2024.

Informacja o cenach minimalnych na owoce, jakie będą stosowane w sezonie 2024r, dotarła smsowo:

Truskawka – 2,00 PLN/kg

Porzeczka czarna – 2,00 PLN/kg

Porzeczka kolorowa – 0,50 PLN/kg

Aronia – 0,70 PLN/kg

Wiśnia – 1,20 PLN/kg

Malina – 3,60 PLN/kg

Śliwka – 1,00 PLN/kg

Rabarbar – 1,00 PLN/kg

Agrest – 0,60 PLN/kg

W smsie czytamy dalej:

Jednocześnie informujemy, iż są to „gwarantowane ceny minimalne”, poniżej których spółka nie będzie dokonywać zakupów. W codziennych transakcjach handlowych natomiast, stosowane będą ceny rynkowe wynikające z wielkości popytu i podaży, jakości surowca, warunków pogodowych, możliwości i warunków zbytu oraz innych czynników mających wpływ na kształtowanie ceny

Jakie czynniki mogą mieć wpływ na ceny owoców w 2024 r.?

  • Pogoda: Warunki pogodowe podczas kwitnienia i owocowania owoców mogą mieć duży wpływ na plony. Np.przymrozki wiosenne mogą spowodować znaczne straty w plonach.
  • Popyt: Popyt na owoce ze strony konsumentów i firm przetwórczych również może mieć wpływ na ceny. Jeśli popyt będzie wysoki, ceny mogą wzrosnąć.
  • Koszty produkcji: Koszty produkcji owoców, takie jak koszty nawozów, pestycydów i robocizny, również mogą mieć wpływ na ceny. Jeśli koszty produkcji wzrosną, ceny owoców również mogą wzrosnąć.

Ogólnie rzecz biorąc, ceny owoców w 2024 r. prawdopodobnie będą zbliżone do cen z 2023 r. Jednak ostateczne ceny będą zależeć od różnych czynników, takich jak pogoda, popyt i koszty produkcji.

Zobacz ceny z 2023 roku:

Döhler podał minimalne ceny skupu owoców

UDOSTĘPNIJ

Ceny truskawek na rynkach hurtowych – 23 maj 2024r.

Ubezpieczyciele kombinują, by nie płacić odszkodowań? Sadownicy alarmują!