w ,

Znamy ceny skupu porzeczki! Sprawdź ceny porzeczki na skupie – 18 czerwca 2024r.

Sezon na porzeczki w pełni rozkręca się w Polsce, a wraz z nim ruszył skup tych pysznych owoców. Ceny, jakie oferują skupy, są jednak zróżnicowane w zależności od regionu.

Niektóre skupy oferują 6,50 złotych za kilogram. Plantatorzy informują jednak, że zdarzały się już transakcje na poziomie 7 zł/kg. Ogólnie ceny na skupach za czarna porzeczkę wynoszą od 5,50 do 6,50 złotych za kilogram.

Niższe ceny za czerwoną porzeczkę

Ceny porzeczki czerwonej są niższe niż czarnej. Skupy oferują za nią od 1,20 do 2,00 zł/kg. Mimo to, popyt na ten gatunek jest również wysoki, a ceny mogą jeszcze wzrosnąć w kolejnych tygodniach.

Jeden ze skupów w powiecie grójeckim skupuje czarną porzeczkę w kisten w cenie 5,50 złotych za kilogram, skrzynka jest w cenie 6,00 złotych za kilogram. Czerwona porzeczka w skrzynce jest skupowana w cenie 1,40 złotych za kilogram. 

Analitycy rynku przewidują, że ceny porzeczek w Polsce utrzymają się na wysokim poziomie w ciągu najbliższych tygodni. Może to być spowodowane mniejszymi zbiorami niż w latach ubiegłych oraz dużym popytem ze strony zakładów przetwórczych.

UDOSTĘPNIJ

Zabiegi na plantacjach borówek przed zbiorem owoców – komunikat jagodowy | Agrosimex

Przewoził puste łubianki na truskawki i ważył więcej, niż mógł ważyć razem z ładunkiem!