w , ,

Zbiór mechaniczny jabłek przemysłowych | Kombajn do zbioru jabłek CWTS APPLE HARVESTER 1S

CWTS APPLE HARVESTER
Rosnące koszty produkcji, niskie ceny jabłek, problemy z dostępnością pracowników do zbiorów i wyższe koszty zatrudnienia wymuszają na sadownikach poszukiwanie rozwiązań, które zoptymalizują zbiory i usprawnią pracę.
Jednym z częściej poszukiwanych rozwiązań w gospodarstwach sadowniczych jest zbiór maszynowy/mechaniczny. Na rynku przez ostatnie lata powstało kilka maszyn do zbioru mechanicznego jabłek przemysłowych. Zbiór mechaniczny owoców z przeznaczeniem do przetwórstwa staje się swego rodzaju trendem.
Spotkaliśmy się z Piotrem Szczepańskim z Centrum Wsparcia Technicznego Sadownictwa w celu zobaczenia kombajnu podczas pracy w sadzie.
CWTS APPLE HARVESTER to maszyna do zbioru jabłek przemysłowych w sadach typowo przemysłowych, jak i również w sadach konsumpcyjnych. Zapotrzebowanie mocy wynosi do 20 km. Wydajność kombajnu zależy od ilości jabłek, jakie znajdują się pod drzewami. Sama maszyna waży około 900 kilogramów.
– informuje konstruktor kombajnu.
Pierwsze kombajny stworzyliśmy 7 lat temu na swoje potrzeby, wspólnie z bratem prowadzimy gospodarstwo sadownicze. Wieści o stworzonych przez nas kombajnach szybko się rozeszły i w tej chwili produkujemy masowo maszyny do zbioru jabłek przemysłowych. Klientów mamy wielu, ostatnio wysłaliśmy nasz nowy model, o którym więcej powiemy na Targach TSW 2023 do Sandomierza.
– informuje Piotr Szczepański.

Jak wygląda praca maszyny?

Maszyna składa się z dmuchawy, taśmy doszczyszającej, wbudowanej pompy hydraulicznej, wyposażona jest w elektro rozdzielacz wraz z panelem operatorskim, koła podporowe. Ważne, że maszyna poradzi sobie na każdym terenie, gdyż głowica zbierająca kopiuje teren w dwóch płaszczyznach. Zbiór może odbywać się w skrzyniopalety, bigbagi, przyczepę wyładowcza lub przyczepę z skrzyniopaletami.
Jak wygląda w praktyce praca kombajnu CWTS APPLE HARVESTER 1S zobaczą państwo w video-relacji niżej. Zapraszamy do oglądania:

Więcej na temat wyposażenia kombajnu, czasu oczekiwania na realizację zamówień, dowiedzą się Państwo w firmie CWTS. Prosimy kontaktować się z Panem Piotrem Szczepańskim pod numerem telefonu: +48 725 874 288
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ruszył proces podejrzanych z Fruvitaland o usiłowanie wyłudzenie 4,5 mln zł z ARiMR

Polskie sadownictwo upadnie ! Dlaczego? Są winni !? IPSAD w mocnym przekazie do sadowników!