w

Ruszył proces podejrzanych z Fruvitaland o usiłowanie wyłudzenie 4,5 mln zł z ARiMR

foto: istockphoto

Rozpoczął się proces 12 osób podejrzanych o usiłowanie wyłudzenie 4,5 mln zł dotacji z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, poświadczenia nieprawdy w dokumentach i składanie fałszywych zeznań.

Prokuratura Okręgowa w Siedlcach oskarżyła członków zarządu grupy producentów owoców i warzyw Fruvitaland sp. z o.o. Pawła G., Rafała Sz. i Sławomira Z. o usiłowanie wyłudzenia z lubelskiego oddziału Agencji 4,5 mln zł dotacji na budowę przechowalni owoców w Piotrawinie w powiecie opolskim. Osiem osób odpowie za poświadczenie nieprawdy w dokumentach, a jedna za składanie fałszywych zeznań. Trzy osoby przyznały się do zarzucanych czynów.

Sprawa dotyczy okresu między marcem 2016 r. a styczniem 2017 r. Zdaniem śledczych podejrzani usiłowali doprowadzić ARiMR do niekorzystnego rozporządzania mieniem poprzez przedstawianie nieprawdziwych dokumentów dotyczących postępów w budowie przechowalni owoców. Jak wskazali, celu nie osiągnęli ze względu na wstrzymanie wypłaty dofinansowania.

Za wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy grozi do 5 lat więzienia. Proces rozpoczął się 26.10.2022 r. przed Sądem Okręgowym w Lublinie. Kolejny termin rozprawy został wyznaczony na 5 grudnia.

źródło: Radio Lublin

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kupili od niego torf, pieniędzy i torfu nigdy nie zobaczyli …

Zbiór mechaniczny jabłek przemysłowych | Kombajn do zbioru jabłek CWTS APPLE HARVESTER 1S