w , ,

Wybierz maszynę PRO-CNC w ramach dotacji! Szeroka oferta produktów!

foto: PRO-CNC

Zapotrzebowanie sadowników w kwestii maszyn do cięcia mechanicznego, czy uprawy podkoronowej wciąż z roku na rok wzrasta. Wielu sadowników w tym roku decyduję się na zakup takich maszyn w ramach programów „Młody Rolnik” (200 tys. zł) lub „Małe gospodarstwa” (100 tys. zł).

Firma Pro-Cnc zajmuje się produkcją maszyn sadowniczych od 7 lat. W ofercie są maszyny do cięcia sadów z tarczami na górze lub listwami. Sadownicy decydujący się na maszynę PRO-CUT  wybierają częściej tarcze, ponieważ dają one możliwość zwiększenia prędkość jazdy podczas cięcia. Producent dostosowuje maszyny pod konkretny sad. Jeśli sadownik poszukuje maszyny do sadu jabłoniowego, gdzie gałęzie mają średnice do 5 cm to proponuje listwę konturową. W sadach śliwowych i czereśniowych, gdzie gałęzie mogą osiągać nawet 15 cm średnicy, proponowane są tarcze widiowe. Maszyny konturowe tnące od firmy Pro-Cnc, są wyposażone w joystick, za pomocą którego obywa się cała regulacja maszyny podczas pracy.

W ofercie firmy Pro-Cnc, znajdziemy dodatkowo przystawki do przerzedzenia pąków, wiertnice ze świdrem, maszyny do mechanicznego usuwania chwastów wyposażone w rol-haki i gwiazdkę pielącą.

Maszyny regulujemy w wielu płaszczyznach za pomocą hydrauliki, co jest dużą zaletą dla sadowników posiadające zróżnicowane nasadzenia. Maszyny można stosować zarówno w sadach z wąskimi przejazdami 2,7 metra, jak i w szerokich nasadzeniach do 4 metrów  informuje Przemysław Otulak, konstruktor urządzeń.

Drugą najczęściej wybieraną maszyną po Pro-Cut wśród sadowników jest Fast-Cut. Maszyna wyposażona w rol-haki i gwiazdkę pielącą. Istotne jest to, że do urządzenia możemy zamiennie dołożyć freza dwugłowicowego, podkaszarkę żyłkową.

Do mechanicznej pielęgnacji gleby i usuwania chwastów służy między innymi rolhak z gwiazdą pielącą. Obie głowice nie potrzebują dodatkowego napędu bo same są wprawiane w ruch przez jazdę ciągnika. Rolhak z gwiazdą pielącą nie ingeruje głęboko w glebę – maksymalnie do 5 centymetrów ale za to może przemieszczać się z prędkością od 8 do 15 kilometrów na godzinę. Zaletą jest także możliwość regulacji kąta nachylenia obu głowic – informuje Przemysław Otulak z PRO-CNC.

Kolejną alternatywą z firmy PRO-CNC do zastąpienia środków chemicznych jest dwugłowicowy frez. Urządzenie penetruje w glebę do 10 centymetrów ale ma mniejszą prędkość – od 2 do maksymalnie 5 kilometrów na godzinę. Radzi sobie jednak dokładniej z mocno wrośniętymi w ziemię chwastami.

Od wiosny 2022 roku oferta firmy PRO-CNC jest powiększona o kombajn do zbioru jabłek przemysłowych. Kombajny produkowane są seryjnie z wieloma udogodnieniami. W opcjach możemy wybrać elektrozawory, dwie pompy, pojedynczą pompę, bez chłodni z chłodnicą. Zbiór może odbywać się w bigabagi lub w skrzynie. Dodatkowo producent oferuje przyczepkę transportową. Kombajn można zamocować na sztywno lub pod tuza. Naprawdę opcji jest wiele.

Kombajn Easy-Picker do zbioru jabłek przemysłowych przystosowany jest pod 3-punktowy układ zaczepowy. Urządzenie przeznaczone jest do zbioru jabłek na ziemi. Ruchome taśmy podnoszą owoce i odseparowują liście. Sterowanie odbywa się z hydrauliki ciągnika lub panelu sterującego. Maszyna może być zasilana bezpośrednio z ciągnika lub z agregatu zamontowanego na maszynie, napędzanego WOM. Zbieranie odbywa się do wózków zapiętych za maszyną, a jabłka transportowane są do skrzyń przez rynny przy pomocy wózka z windą na którym zawieszane są bigbagi.

Wszystkie wyżej wymienione urządzenia idealnie wpasowują się w dotacje unijne: 

  • Młody Rolnik
  • Małe Gospodarstwa

Pełna oferta urządzeń PRO-CNC niezbędnych w sadzie dostępna jest na stronie internetowej: https://pro-cnc.com.pl/

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biogazownia rolnicza – korzyści dla gminy i jej mieszkańców

GUS: Zbiory jabłek niższe o 10%