w

Wielka Brytania szuka pracowników wśród Tadżyków

Ponad tysiąc obywateli Tadżykistanu wyraziło chęć wyjazdu do pracy w Wielkiej Brytanii. Firma, która zajmuje się zatrudnianiem migrantów w tym kraju, wybrała już ponad 200 osób. Służba Migracyjna Tadżykistanu planuje wysłać 500 Tadżyków do Wielkiej Brytanii do pracy w rolnictwie.

Służba Migracyjna Ministerstwa Pracy, Migracji i Zatrudnienia Ludności Tadżykistanu ogłosiła, że ​​wraz z Ambasadą Republiki Tadżykistanu w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej rozpoczyna selekcję chętnych do pracy w branży rolniczej w Wielkiej Brytanii. Według CentralAsia do pracy zaproszono obywateli w wieku od 22 do 45 lat ze znajomością języka angielskiego na poziomie komunikacji.

Według Służby Migracyjnej obywatele Tadżykistanu podróżują do nowej pracy w Wielkiej Brytanii na własny koszt. Dla pracowników sezonowych przewidziany jest 8-godzinny dzień pracy, za każdą godzinę pracy otrzymają 12 USD.

Jak dotąd Rosja pozostaje głównym kierunkiem odpływu nadwyżkowych zasobów pracy Tadżykistanu. Obecnie około 95% migrantów zarobkowych z Tadżykistanu wyjeżdża do pracy w tym kraju.

Część migrantów wyjeżdża do Kazachstanu, innych krajów WNP lub krajów daleko za granicą – Turcji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Korei Południowej, USA, krajów UE. Nie można jednak jeszcze mówić o gwałtownym wzroście liczby tadżyckich migrantów zarobkowych w USA i krajach europejskich. Głównym powodem jest to, że potrzebujemy wykwalifikowanego personelu znającego język angielski.

Władze regularnie publikują informacje o dostępności wakatów, ale wielu nie jest zadowolonych z warunków i wynagrodzeń. Według oficjalnych danych liczba zarejestrowanych bezrobotnych w Tadżykistanie w 2021 r. wyniosła 54,6 tys. osób.

Źródło:EastFruit

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

UWAGA! Białoruś zezwala na import z „nieprzyjaznych” krajów jabłek, gruszek i niektórych warzyw

Chciał polubownie dogadać się ze szkółkarzem, ale chyba się nie uda…