w

W poniedziałek w Sejmie rozpoczęło się pierwsze posiedzenie nowej kadencji,

W poniedziałek w Sejmie rozpoczęło się pierwsze posiedzenie nowej kadencji, będzie kontynuowane we wtorek. Wybrano nowego marszałka – Szymona Hołownię. Później posłowie zdecydowali w sprawie wicemarszałków – zostali nimi Monika Wielichowska (KO), Dorota Niedziela (KO), Włodzimierz Czarzasty (Nowa Lewica), Piotr Zgorzelski (Trzecia Droga) oraz Krzysztof Bosak (Konfederacja). Przepadła kandydatura Elżbiety Witek (Prawo i Sprawiedliwość). Porażkę poniósł także kandydat PiS na wicemarszałka Senatu Marek Pęk. O swoim pierwszym dniu w roli posła mówił w „Kropce nad i” w TVN24 Michał Kołodziejczak, lider Agrounii, wybrany z list KO. Tak relacjonowaliśmy w tvn24.pl polityczny poniedziałek.

Pierwsze posiedzenie Sejmu X kadencji otworzył o godzinie 12 marszałek senior Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

O godzinie 16 rozpocznie się pierwsze posiedzenie nowej kadencji Senatu. Otworzy je prezydent, a prowadzić będzie marszałek senior Michał Seweryński z PiS. Senatorowie – tak jak wcześniej posłowie – złożą ślubowanie, wybiorą marszałka i wicemarszałków.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena jabłka przemysłowego – 13 listopad

Opłacalne ceny za jabłko ok. 3 zł za kilogram