w

Ukrył maszyny rolnicze za 1,5 mln, a policji zgłosił, że zostały skradzione

Do ośmiu lat więzienia grozi 33-latkowi spod Płońska za fałszywe zawiadomienie o kradzieży wartych blisko 1,5 mln zł maszyn rolniczych z jego posesji. Policjanci część maszyn znaleźli w wynajmowanym przez niego magazynie. Mężczyzna został zatrzymany. Trwa śledztwo.

Rzeczniczka płońskiej policji kom. Kinga Drężek-Zmysłowska poinformowała we wtorek, że w połowie marca zgłosił się 33-letni mieszkaniec tego powiatu i powiadomił, że z jego posesji skradziono maszyny rolnicze o łącznej wartości prawie 1,5 mln zł.

Z jego relacji wynikało, że po zerwaniu zabezpieczeń bramy wjazdowej do gospodarstwa sprawcy zabrali kilka siewników, rozrzutnik do obornika, prasę, opryskiwacz, pług i zgrabiarkę karuzelową. Funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu ślady, przesłuchali świadków i przeanalizowali zgromadzony materiał dowodowy.

„Ustalili, że zgłoszenie jest nieprawdziwe” – powiedział kom. Drężek-Zmysłowska. Dodała, że podczas przeszukania magazynu wynajmowanego przez mężczyznę w jednej z gmin powiatu płońskiego funkcjonariusze znaleźli część maszyn rolniczych, które miały być skradzione, a – jak się okazało – zostały ukryte.

33-latek został zatrzymany. Za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie i za złożenie fałszywych zeznań grozić mu może nawet do ośmiu lat więzienia. Okoliczności sprawy będą dalej szczegółowo wyjaśniane w ramach śledztwa prokuratorskiego.

PAP / POLICJA

UDOSTĘPNIJ

„10 mitów o rolnictwie” Europejskiego Zielonego Ładu

Murarka jest niezbędna dla uprawy czereśni – Pawła Pączka, Galster

Wróć do góry