w

Ukraina chce podbić indyjski rynek

Opinię tę wyraziła szefowa Państwowej Służby Konsumenckiej Ukrainy Władysława Magalecka , komentując pracę departamentu nad otwarciem indyjskiego rynku dla ukraińskich jabłek.

Szef Państwowej Służby Żywności i Konsumentów przypomniał, że w 2018 roku Ukraina i Indie uzgodniły już partie próbne ukraińskich jabłek.

Wystąpiły jednak niezgodności dotyczące wymagań fitosanitarnych i w rezultacie eksport został wstrzymany.

„W zeszłym roku udało nam się naprawić sytuację. W 2021 r. Państwowa Służba ds. Żywności i Konsumentów wraz z Ambasadą Ukrainy w Indiach ponownie porozumiała się z indyjskimi urzędnikami w sprawie próbnych partii eksportowych. Teraz nikt nie ma prawa popełnić błędu. Ukraińskie jabłka muszą w pełni spełniać wszystkie wymagania stawiane przez indyjskie ustawodawstwo – zauważa Magalecka, dodając, że w prace nad otwarciem rynku jabłek zaangażowani są nie tylko specjaliści z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Gospodarki i Państwowej Służby Konsumenckiej, ale jest też aktywna współpraca z przedstawicielami biznesu.

„Mam nadzieję, że partie próbne dotrą bez problemów, a nieco później Ukraina stanie się ważnym dostawcą świeżych jabłek do Indii. Nie mam wątpliwości, że nasze jabłka zadowolą tamtejszych konsumentów. W końcu ukraińskie jabłka są najsmaczniejsze na świecie!” – podsumowuje

Źródło:EastFruit

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Rosja : duże tempo zakładania szkółek i sadów

Indie: zakaz importu jabłek z Iranu