w

Indie: zakaz importu jabłek z Iranu

„Żądamy natychmiastowego zakazu importu jabłek z Iranu i podniesienia cła na inne importowane jabłka do 100% z minimalnym naliczeniem 1 USD/kg do obliczenia cła, aby uniknąć dumpingu produktów w naszym kraju” – czytamy we wspólnym piśmie skierowanym do unijnego ministra rolnictwa i opieki społecznej Narendry Singh Tomar.

W piśmie stwierdzono, że jeśli akcja nie zostanie wszczęta, wpłynie to na dochody rolników, sektor świeżych owoców i przyszły potencjał eksportowy tych owoców z naszego kraju. „Potraktujcie tę wiadomość jako wiadomość SOS od rolników” — napisano w liście.

Według sprzedawców jabłek z tych trzech regionów, w przeciwieństwie do zeszłego roku, handlarze świeżymi owocami zaczęli importować świeże jabłka z Iranu na rynek indyjski „po nieoczekiwanych niskich cenach, przyjmując inną strategię i a tym samym zmniejszenie wpływu należności celnych przywozowych”.
W  dostawach kiwi  z Iranu wykryto w grudniu zeszłego roku szkodnik kwarantannowy Aspidiotus Nerii i szkodnik  Aonidiella Aurantii ”. Eksperci z Uniwersytetu w Srinagar wyjaśnili, że jeśli takie szkodniki przedostaną się na terytorium dowolnego stanu produkującego jabłka, będzie to katastrofa dla lokalnych rolników.

Źródło:TheHindu.com / polskiesadownictwo.com

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ukraina chce podbić indyjski rynek

Rośnie liczba zezwoleń na pracę dla cudzoziemców. Zdecydowana większość to Ukraińcy