w

U nich za jabłka zapłacisz kryptowalutami !

foto: istockphoto

Od teraz w sieci supermarketów Fresco można płacić za artykuły spożywcze nie tylko gotówką lub bezgotówkową gotówką, ale także kryptowalutą – donosi EastFruit.

W sklepach gruzińskiej sieci supermarketów Fresco można kupić dowolny produkt za kryptowaluty.

„Szybko, prosto i bezpiecznie, przy wsparciu terminala citypay, możliwe jest dokonywanie płatności w następujących kryptowalutach: Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Zcash, Litecoin. W najbliższej przyszłości planowane jest również dodanie do systemu Ethereum” – zauważył Fresco.

Sieć Fresco, założona w 2012 roku, zrzesza dziś 9 supermarketów w różnych dzielnicach Tbilisi.

Certyfikowany ekspert ds. kryptowalut Alexander Sudadze z zadowoleniem przyjął innowację wprowadzoną w sklepach Fresco, zauważając, że im więcej środków płatności do wyboru, tym wygodniej dla konsumentów.

„Obecnie w Gruzji jest niewiele placówek, w których można płacić kryptowalutą, jednak ten obszar aktywnie się rozwija. Pragnę zauważyć, że w kraju jest już ponad 200 kryptomatów. Istnieją już międzynarodowe marki, które wyrażają zainteresowanie wejściem na rynek gruziński ze swoimi rozwiązaniami technicznymi do przyjmowania płatności kryptograficznych” – powiedział Alexander Sudadze.

źródło: Eastfruit.com

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jabłka przemysłowe z tego sezonu po 0,65 zł/kg ! Jest jeden warunek !

Biogazownia – dobre rozwiązanie dla rolnictwa