w , ,

Trzy groźne choroby na plantacji borówki

Plantacja borówki Piotra Wierzbickiego w Wilkowie liczy sobie 25-28 lat i zajmuje powierzchnię 2,5 hektara. Dominują tu odmiany 'Bluecrop’ i 'Chandler’, a zbiory rozpoczynają się zwykle w połowie lipca. W tym roku, ze względu na przyspieszony rozwój roślin, owoce mogą pojawić się wcześniej. Plantacja borówki w Wilkowie wkracza w 2024 rok z optymizmem, ale też świadomością wyzwań. Dobre praktyki agrotechniczne i nowoczesne środki ochrony roślin to klucz do sukcesu w tym wymagającym sezonie.

Ochrona plantacji – priorytet w uprawie

Dużą rolę odgrywa w uprawie borówki pogoda, a w tym roku zapowiada się ona ciekawie. Borówka wymaga intensywnej ochrony przed chorobami, a najgroźniejsze z nich to: zamieranie pędów, antraknoza i szara pleśń. Pierwsze zabiegi fitosanitarne wykonuje się już wczesną wiosną, a kolejne w trakcie kwitnienia i przed zbiorami.

W tym roku plantator zamierza stosować produkt ’Sketch’, który działa na wszystkie te choroby. Jak mówi plantator ważne jest, aby stosować środki ochrony roślin z umiarem, aby nie dopuścić do nadmiernej ilości pozostałości w owocach. Zapraszamy do filmowej relacji z plantacji Piotra Wierzbickiego:

Duża konkurencja na rynku owoców sprawia, że ​​plantatorzy muszą dbać o wysoką jakość i trwałość borówki. Oprócz ochrony przed chorobami, ważne jest również zapewnienie odpowiedniego nawodnienia i nawożenia.

Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

UDOSTĘPNIJ

U Mariusza Pudzianowskiego biało w sadzie… Jakie zabiegi będą pierwsze w wiśniach Pudziana?

Regulatory w sadach jabłoniowych – komunikat sadowniczy Agrosimex