w , , ,

Borówka Duke po zbiorze, o czym warto pamiętać !

Spotkaliśmy się na plantacji borówki wysokiej z Ryszardem Nowakowski Szkółka ARNO oraz dr inż. Tomaszem Krupą z SGGW, gdzie podjęte zostały zagadnienia dotyczące odmiany DUKE. 

Spotykamy się na plantacji w drugim roku po posadzeniu sadzonek z naszej szkółki. Jesteśmy już po zbiorach tej odmiany – informuje Ryszard Nowakowski, szkółka ARNO.

Duke jest jedną z pierwszych odmian owocujących w Polsce. Ma bardzo duże i twarde owoce, odmiana ta nadaje się do regulowania zbiorów w tunelu. Duke nie ma tendencji do drobnienia owoców, jak inne odmiany – podkreśla w video dr inż. Tomasz Krupa z SGGW.

Jak powinna wyglądać dalsza agronomia po zbiorach w uprawie Duke, informują w filmie niżej eksperci:

Projekt realizowany z Szkółką ARNO ma na celu przybliżenie zagadnień związanych z założeniem plantacji borówki amerykańskiej. Już wkrótce kolejny odcinek dotyczący odmiany Draper. Wszelkie pytania dotyczące zakładania plantacji, doboru sadzonki, czy prowadzenia uprawy borówki można wysyłać pod adres email: [email protected]  kom.: 514 779 724 tel.: 0-48 66 11 779, 05-622 Belsk Duży, LEWICZYN 77 a koło Grójca.

Wszystko co musisz wiedzieć o borówce odmiany DUKE / dr inż.Tomasz Krupa i Ryszard Nowakowski

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualna cena za jabłka z przerywki oraz ceny na przestrzeni 5 lat

Skup gruszki z przerywki. Sprawdzamy jakie ceny i gdzie sprzedać !