w , ,

Jaki sekator ręczny najczęściej wybierają sadownicy?

Sezon cięcia zimowego zbliża się dużymi krokami. Sadownicy czekają, kiedy z drzew opadnie większość liści, aby rozpocząć zimowe formowanie. Wielu sadowników korzysta z tradycyjnych ręcznych sekatorów oraz nożyc do cięcia sadów. Jaki sekator ręczny najczęściej wybierają sadownicy? Jakie nożyce kowadełkowe są niezawodne?

Najważniejszym aspektem jest waga i to nią głównie podczas wyboru kierują się sadownicy. Jest to narzędzie do intensywnej pracy, przez kilka miesięcy w roku. W tym przypadku 100 gram ma znaczenie.

Na rynku jest wiele marek i modeli sekatorów jednoręcznych i dwuręcznych, ale tylko jedna z jest najczęściej wymieniana wśród sadowników i ekip tnących, oczywiście mowa tutaj o marce Löwe, która produkuje najwyższej jakości sekatory i nożyce. Każdy sekator do pracy jest lekki i idealnie leży w dłoni użytkownika. Po ruchu ostrza miejsca cięcia pozostają gładkie, to bardzo ważne w procesie szybszego gojenia rany rośliny. Wybierając sekator Löwe warto wziąć pod uwagę jakość materiałów, z których został wykonany, ponieważ sekator służył sadownikom przez wiele lat, o czym przekonał się Jakub Szczepański z okolic Lubanii.

Pierwsze nożyce kowadełkowe Löwe 22.065  kupiłem około 6 lat temu i służą do dziś dzień w moim gospodarstwie. Kolejnym modelem, który nabyłem i świetnie się sprawdził w moim gospodarstwie był Löwe 5. Potem przyszedł czas na chyba najbardziej znany i najczęściej wybierany model Löwe 10.107 ten jest stosowany w młodych sadach. W tym roku nabyłem model Löwe 22.080 do cięcia z dołu młodego sadu. Ja nie muszę być wielkim fanem tych sekatorów, one po prostu są najlepsze jakościowo na rynku. Sam fakt, że 90% ekip do cięcia tnie takimi nożycami kowadełkowymi i sekatorami świadczy, że są to niezawodne sekatory – informuję Jakub w filmie.

Odpowiadając na pytanie tytułowe, sadownicy najczęściej wybierają sekator Löwe. Zobacz jak w praktyce wygląda cięcie u Jakuba w sadzie sekatorami Löwe oraz jaki sekator, do jakiego cięcia stosuje sadownik:

Sekatory Lowe są dostępne w sieci sklepów Agrosimex.

 

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Eksperymentalna prognoza długoterminowa temperatury i opadu na styczeń 2024 r. – kwiecień 2024 r.

Ceny jabłek przemysłowych – 11 grudnia 2023r.