w ,

Sztuczna inteligencja w opryskiwaczach FEDE

Redukcja użycia produktów fitosanitarnych aż do 40% osiągnięta dzięki systemowi Fede Al. Testy polowe przeprowadzone na plantacjach potwierdzają, że sztuczna inteligencja dostosowuje aplikację zabiegu drzewo po drzewie w czasie rzeczywistym.

System Fede AI to kompleksowe rozwiązanie agronomiczne dla upraw specjalistycznych, oparte na przetwarzaniu obrazu i sztucznej inteligencji. Sztuczna inteligencja zainstalowana na ciągniku może „widzieć” stan i wigor upraw, rejestrując obrazy za pomocą kamer 3D o wysokim poziomie szczegółowości i precyzyjnej rozdzielczości czasowej. Przetwarzanie tych obrazów dostarcza cennych informacji wizualnych na temat wielkości i stanu upraw.

Technologia uzyskała wsparcie z programu Unii Europejskiej LIFE na rozwój projektu o akronimie Life-AIs w konsorcjum utworzonym przez Fede – lidera projektu – i Agerpiks jako dostawcy technologii oraz duzi producenci Castillo de Canena (gaj oliwny) i Dominio Fournier D.O. Ribera de Duero (winnica) z Familia de Vino González Byass.

Redukcja produktów fitosanitarnych, wykrywanie szkodników i prognozowanie plonów
Life-AIs: See & Save dostosowuje drzewo aplikacji oprysków do drzewa, aby wykonać wysoce precyzyjne zabiegi fitosanitarne. Sztuczna inteligencja przechwytuje i przetwarza obrazy w czasie rzeczywistym. System wysyła zindywidualizowaną kolejność otwierania i zamykania dysz do Fede Smartomizer H3O w celu dostosowania oprysku do wymiarów upraw.

Smartomizer H3O podłączony do systemu AIs wykonuje prawidłowe, zindywidualizowane otwieranie i zamykanie dysz, utrzymując stałe ciśnienie przy równomiernym rozłożeniu i osadzeniu preparatu. Wyniki testów polowych przeprowadzonych na plantacjach migdałów i cytrusów potwierdzają, że system AI pozwala na osiągnięcie oszczędności w produktach fitosanitarnych do 40% przy optymalnym poziomie skuteczności w zwalczaniu szkodników i chorób.

Podobnie AI wyróżnia się tym, że są systemem otwartym, który umożliwia stronom trzecim oferowanie usług agronomicznych. Dostępne są precyzyjne informacje wizualne i wskaźniki, dzięki czemu dostawcy mogą oferować usługi w zakresie między innymi wykrywania szkodników i chorób, przewidywania plonów, nawożenia i nawadniania w zintegrowany sposób.

Opryskiwacze Fede dostępne są w ofercie firmy Agrobard. 

Opryskiwacz sadowniczy sterowany tabletem

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ceny jabłek przemysłowych na koniec października

Ilu sadowników zakończyło zbiory jabłek deserowych w 2023 roku?