w

Ilu sadowników zakończyło zbiory jabłek deserowych w 2023 roku?

foto: Facebook Jacek Pruszkowski

Kończy się październik i widać puste sady. Ilu sadowników więc zakończyło zbiory jabłek deserowych w 2023 roku? Czy są tacy, którzy jeszcze zrywają owoce?

Każdy z sadowników co roku stawia sobie za cel, zakończenie zbiorów jabłek do „Wszystkich Świętych”. Niestety nie zawsze ten cel jest osiągnięty z różnych powodów. Małe i średnie gospodarstwa, gdzie nie brakło rąk do pracy, informują nasz portal, że zbiory jabłek deserowych zakończyły. Duże gospodarstwa mające więcej pracy i czasami nie wystraczającą ilość pracowników właśnie kończą zbiory. Pojedyncze przypadki, gdzie organizacja pracy nie przebiegała w tym roku poprawnie, jest w trakcie zbioru jabłek, ale zakłada zakończenie zbioru w przeciągu kilku najbliższych dni. Corocznie ciężko jednoznacznie określić koniec zbiorów  jabłek w Polsce, wszystko zależy od ilości siły roboczej oraz organizacji w gospodarstwie.

Wdg. przeprowadzonej ankiety w dniu 31 października 2023 roku, wśród sadowników na grupie facebook “Sadownictwo – doradztwo”, jasno wynika, iż duża większość zakończyła zbiory.

Wsród ankietowanych* sadowników, aż 78% przyznaje, że zakończyło zbiory. 22% ankietowanych jest jeszcze w trakcie zbiorów na dzień 31 października 2023 roku.

*wyniki ankiety o godzinie 9:00

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sztuczna inteligencja w opryskiwaczach FEDE

Pomiar pH gleby – jak go wykonać?