w

Spotkanie Truskawkowe – Co ciekawego się dowiedzieliśmy?

29 lutego 2020 roku odbyła się Konferencja Truskawkowa k. Chynowa w Nowych Grobicach organizowana przez Stowarzyszenie Plantatorów Truskawki. Spotkanie z plantatorami truskawek otworzył prezes Stowarzyszenia – Janusz Andziak.

Podczas konferencji:

Malicki Michał – Agrii 

Firma Agrii podczas prezentacji poruszyła kwestię dotyczącą stosowania produktów alternatywnych wobec chemii. Michał Malicki omówił ważne kwestię dotyczące chorób i szkodników. Zwrócił uwagę, iż choroby często są przenoszone również w sadzonkach. Rok 2020 będzie rokiem problematycznym ze względu na szkodniki oraz pędraki w naszym regionie.

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się również, iż produkt Saherb będziemy mogli wykorzytać tylko do 1 lipca 2020 roku – następnie znika z rynku.

Tomasz Baczewski – Fructus 

Firma Frutus poinformowała że posiada własne laboratorium, gdzie poddaja analizie wszelakie niedobory w uprawach. Firma zaprezentowała nowości w sezonie 2020 do uprawy truskawek.

Mariusz Podymniak – Jagodnik

Przedstwił szkockie plantacje na zagodnach oraz poruszył ważne kwestię dotyczące stosowania glifosatu w uprawie truskawki. Przedstawiono plonowanie poszczególnych odmian, nowoczesne rozwiązania w uprawie tunelowej, organizacje zbiorów.

Uprawa truskawki na 100 hekatarach w Szkocji – Mariusz Podymniak Jagodnik

Ryszrad Przybylski – Florovit Agro

Firma Floroivt zaprezentowała produkty płynne i granulowane dedykowane dla uprawy truskawkowej. Ciekawotką okazał się Florovit Agro Bionawóz w 100% organiczny i przyswajalny już w kilka godzin. Ryszrad Przybylski zaznaczył również, że urodzajność gleb w Polscie z roku na rok spada.

Jacek Ceglarski – Azelis

Zaprezentował biologiczny sposób w ochronie przed szarą pleśnią w uprawie truskawki tradycyjnej i ekologicznej. Produkt Prestop przyciągnął uwagę wielu plantatorów już w roku 2019. 

Szara pleśń atakuje truskawki! Co jest bezpieczne do stosowania podczas zbiorów?!

CERES

Firma przedstawiła ofertę bakterii i grzybów w walce z owadami i chorobami w uprawie truskawki. Cała prezenetacja została poświęcona tematyce zero pozostałości.

Mirosław Maziak, Agro Smart Lab

Firma przedstawiła innowacyjne technologie w uprawie truskawek poprawiające jakość i bezpiczeństwo owoców.

Zapraszam do galerii zdjęć zrobionej podczas konferencji:

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zatrudniał nielegalnie 89 cudzoziemców! Grzywna do 30 000 złotych…

Higiena w sadzie – dezynfekcja narzędzi tnących!