w

Spadnie nawet 20 centymetrów śniegu i będzie 25 stopni mrozu.

Ostatni tak ciepły dzień. Niebawem spadnie nawet 20 centymetrów śniegu i będzie 25 stopni mrozu – podaje portal Twoja Pogoda.

Przyjemne ciepło wielkimi krokami dobiega końca, a zima szykuje się do powrotu. Niebawem może spaść nawet 20 centymetrów śniegu, a na termometrach będzie minus 25 stopni. Sprawdź prognozę.

Poniedziałek (2.01) był pierwszym i zarazem ostatnim dniem w tym tygodniu z temperaturami od 10 do 15 stopni na przeważającym obszarze kraju oraz większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami.

W piątek (6.01) nad Polskę wróci zima. W północnej połowie kraju zacznie prószyć śnieg – podaje portal Twoja Pogoda.

Ostatnie dni tygodnia zapowiadają się bardzo śnieżnie. Na północy, wschodzie i w centrum może spaść nawet do 20 centymetrów śniegu. Miejscami spodziewamy się śnieżyc z prawdziwego zdarzenia, które sparaliżują ruch drogowy i lotniczy. Mogą też wywoływać awarie prądu.

Jednak śnieg to nie jedyne zagrożenie. Napłynie fala mrozów, która na północy, wschodzie i w centrum objawi się spadkami temperatury do minus 20 stopni. Nawet w najcieplejszym momencie dnia będzie minus 10 stopni.

Najmniej śniegu i najlżejszego mrozu spodziewamy się na zachodzie i południu kraju. Tam temperatura nie powinna spadać poniżej minus 5 stopni, zaś białego puchu będzie niewiele, a miejscami nie spadnie wcale.

Źródło: TwojaPogoda.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prognoza na 2023 rok: Drożyzna nie odpuści. Więcej zapłacimy za art. tłuszczowe, mięso, nabiał i warzywa

Od 2 stycznia rolnicy mogą starać się o środki finansowe