w ,

Solidna i ekonomiczna seria MF 1700 E Massey Ferguson [VIDEO]

Massey Ferguson, światowa marka AGCO (NYSE: AGCO), z dumą ogłasza wprowadzenie nowych ciągników MF 1755 E o mocy 54 KM i MF 1740 E o mocy 40 KM. Oba modele są napędzane najnowszymi silnikami spełniającymi wymagania normy Stage V i wyposażone są w mechaniczne skrzynie biegów.

„Te solidne, proste, uniwersalne maszyny zaprojektowano specjalnie z myślą o wykonywaniu efektywnych kosztowo czynności w mniejszych gospodarstwach, jak również w rozległych ogrodach, sadach winnicach i innych miejscach o trudnym dostępie” mówi Jérôme Aubrion, Director Marketing Massey Ferguson, Europe & Middle East.

Model MF 1755 E o mocy 54 KM wyposażono w platformę płaskopodłogową, natomiast w modelu MF 1740 E o mocy 40 KM zastosowano półplatformę. Oba modele mają w standardzie napęd na cztery koła oraz silniki i przekładnie o doskonałych parametrach użytkowych.

„Idealnie przystosowane dla osób o ograniczonym budżecie, ciągniki te zapewniają odpowiednie specyfikacje w przystępnej cenie i przy niskich kosztach posiadania” dodaje Aubrion.

Zapraszamy do obejrzenia video dotyczącego najnowszej serii E:

Specyfikacje ciągników Massey Ferguson serii MF 1700 E

MF 1740 E MF 1755 E
Półplatforma Platforma płaskopodłogowa
Rozstaw osi 1675 mm 1980 mm
Moc silnika 40 KM 54 KM
Silnik 3-cylindrowy/1,8 litra Stage V 4-cylindrowy/2,4 litra Stage V
Przekładnia 8F/8R mechaniczna 12F/12R mechaniczna
Układ hydrauliczny 28,3 l/min 32,2 l/min
Udźwig układu zawieszenia 1000 kg 1200 kg
Maks. rozmiar opon tylnych 24” 28”
  • Klienci do wyboru mają dwa nowe, przystępne cenowo, kompaktowe ciągniki z napędem na cztery koła. Ciągniki serii MF 1700 E są doskonale dostosowane do ciężkiej pracy w mniejszych gospodarstwach, ogrodach, sadach, winnicach i ośrodkach jeździeckich.
  • Nowy model MF 1740 E o mocy 40 KM z półplatformą i mechaniczną skrzynią biegów 8 x 8
  • Nowy model MF 1755 E o mocy 54 KM z platformą płaskopodłogową i mechaniczną skrzynią biegów 12 x 12
  • Sprawdzone, najnowocześniejsze silniki trzy- lub czterocylindrowe spełniają bieżące wymagania normy emisji Stage V i są wyposażone w prosty układ „All in One”.
  • Niezawodne przekładnie mechaniczne 
  • Przeznaczone do pewnej i niezawodnej pracy przy niskich kosztach posiadania.

Niezawodne, uniwersalne maszyny robocze w przystępnej cenie

Wprowadzając na rynek ciągniki MF 1700 E, Massey Ferguson rozszerza swój asortyment w tym ważnym i popularnym sektorze. Dostarcza obecnie tanie, łatwe w użytkowaniu, podstawowe maszyny, które uzupełniają dotychczasowe serie MF 1500 i MF 1700 M.

Dwa nowe modele serii MF 1700 E zaprojektowano specjalnie z myślą o łatwości użytkowania oraz pewnej i niezawodnej obsłudze w wielu zastosowaniach.

MF 1755 — Twój silny partner

Model MF 1755 E o mocy 54 KM i rozstawie osi 1980 mm wyróżnia się mocą, wytrzymałością i stabilnością, które są odpowiednie do pracy w małych gospodarstwach, ogrodach i innych podobnych lokalizacjach.

Napędza go czterocylindrowy silnik o pojemności 2,4 litra — ten sam, który zastosowano w największych modelach serii MF 1700 M. Spełnia on rygorystyczne wymagania normy emisji Stage V dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) „All in One”, która z założenia ma służyć użytkownikowi przez cały okres eksploatacji ciągnika.

Z jednoczęściową maską bieżące utrzymanie silnika w dobrym stanie jest niezwykle proste. Otwiera się ona z pomocą sprężyn gazowych, dając pełny dostęp na potrzeby codziennej obsługi i serwisowania.

Sprawna przekładnia

Łatwa w obsłudze mechaniczna skrzynia biegów z 12 biegami do jazdy do przodu i 12 biegami wstecznymi oraz dźwignią zmiany kierunku jazdy jest standardem w modelach MF 1755 E. Jest to sprawdzone rozwiązanie, znane z modeli MF 1755 M i MF 1765 M, w którym cztery biegi w trzech zakresach zmienia się dźwigniami zamontowanymi obok fotela. Zsynchronizowanej zmiany kierunku jazdy dokonuje się za pomocą dźwigni zmiany kierunku, znajdującej się pod kierownicą po lewej stronie.

Dysponujący udźwigiem układu zawieszenia 1200 kg, trzypunktowym układem zawieszenia kategorii 1 oraz natężeniem przepływu w instalacji hydraulicznej 32,2 l/min ciągnik MF 1755 E może obsługiwać szereg narzędzi na polu i w obejściu. Użytkownik może ustawić dokładną wysokość roboczą, używając elementu sterującego do regulacji położenia, a także regulować prędkości podnoszenia i obniżania układu zawieszenia.

Niezależny WOM o prędkości 540 obr./min jest załączany elektrohydraulicznie za pomocą przełącznika umieszczonego w dogodnym miejscu na desce rozdzielczej. Daje możliwość standardowego lub łagodnego zabierania ładunków (ta druga opcja dotyczy ładunków o dużej bezwładności). W standardzie dostępny jest stacjonarny WOM z przełącznikiem zamontowanym na błotniku.

Cztery swobodne izolatory gumowe minimalizują drgania oddziałujące na platformę płaskopodłogową ciągnika MF 1755 E.

Tuż pod kierownicą znajduje się przejrzysta, nowoczesna deska rozdzielcza z dużym wskaźnikiem zegarowym prędkości obrotowej pośrodku, wokół którego znajduje się kompleksowy zestaw kontrolek i duży wskaźnik poziomu paliwa (z lewej).

Ułatwiająca obsługę konstrukcja platformy oferuje łatwy dostęp i wiele uchwytów. Po zajęciu miejsca pracy, można dostrzec, że elementy sterujące są logicznie uporządkowane i łatwo dostępne. Formowane pokrywy plastikowe otaczające dźwignie poprawiają wygląd i obejmują uchwyt na kubek.

MF 1740 — Twoja niezawodna maszyna robocza

Wydaje się, że ciągnik MF 1740 E o mocy 40 KM jest popularnym wyborem. Jego rozstaw osi 1675 mm, stanowisko operatora na półplatformie, moc i wymiary sprawiają, że można z niego korzystać do wielu zadań w polu, sadzie lub tunelu.

Napędza go dobrze znany z modeli MF 1735 M i MF 1740 M, trzycylindrowy silnik o pojemności 1,8 litra, który spełnia wymagania normy emisji Stage V i zawiera układ
„All-in-One” zaprojektowany tak, aby służył użytkownikowi przez cały okres eksploatacji ciągnika.

Zawiera on również tę samą, jednoczęściową maskę, która po podniesieniu daje łatwy dostęp na potrzeby bieżącego utrzymania i serwisowania.

Prosta przekładnia

Mechaniczna skrzynia biegów zapewnia 8 biegów do jazdy do przodu i 8 biegów do jazdy o tyłu. Cztery biegi w dwóch zakresach wybiera się centralną główną dźwignią zmiany biegów i inną dźwignią zakresu, która znajduje się z lewej strony. Zmiany kierunku dokonuje się po prostu za pomocą dźwigni zmiany kierunku, zamontowanej pod kierownicą po lewej stronie.

Dzięki natężeniu przepływu przez pompę hydrauliczną rzędu 28,3 l/min i udźwigowi trzypunktowego układu zawieszenia kat. 1 rzędu 1000 kg ciągnik MF 1740 E może obsługiwać wiele przydatnych narzędzi.

Elementem wspólnym tego modelu i modelu MF 1755 E jest regulacja położenia do precyzyjnego ustawiania i zachowywania wysokości roboczej. Regulowane są również prędkości podnoszenia i obniżania.

Ciągniki MF 1740 E są w standardzie wyposażone w niezależny WOM o prędkości 540 obr./min z uruchamianiem standardowym lub łagodnym do obsługi wyposażenia elektrycznego. Stacjonarny przełącznik WOM znajduje się również na tylnym błotniku.

Miejscem pracy użytkownika jest prosta i komfortowa półplatforma. Gruba gumowa mata podłogowa zwiększa wygodę użytkowania i oddziela użytkownika od hałasu i drgań.

Wszystkie elementy sterujące umieszczono w wygodnych miejscach po obu stronach fotela. Dźwignie układu zawieszenia i zaworów suwakowych znajdują się tuż obok fotela z jego lewej strony, a po prawej stronie umieszczono przełącznik napędu na dwa/cztery koła i przełącznik zakresu biegów. Na błotniku znajduje się ponadto wygodny uchwyt na kubek.

O AGCO

AGCO (NYSE: AGCO) jest światowym liderem w dziedzinach projektowania, produkcji i dystrybucji maszyn rolniczych oraz precyzyjnej technologii rolniczej. AGCO zapewnia klientom wartość dzięki zróżnicowanemu portfolio marek, w tym marek rdzennych, jak Challenger®, Fendt®, GSI®, Massey Ferguson® i Valtra®. Bazująca na inteligentnych rozwiązaniach rolniczych Fuse® pełna linia sprzętu i usług AGCO zapewnia wsparcie rolnikom, aby oni, w zrównoważony sposób, mogli „karmić nasz świat”. Firma AGCO, założona w 1990 roku, posiadająca swoją siedzibę w Duluth, Georgia, USA, w 2021 roku osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 11,1 miliarda dolarów. Więcej informacji na stronie www.AGCOcorp.com. Wiadomości o firmie, informacje i wydarzenia udostępniamy na naszym Twitterze: @AGCOCorp. Informacje o nowościach finansowych można uzyskać, śledząc na Twitterze hashtag #AGCOIR.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miejscami przy gruncie temperatura spadnie do -3 stopni Celsjusza

Niższe temperatury mogą okazać się zbawienne dla niektórych sadowników