Na czereśniach, jak i na wiśniach można aktualnie zaobserwować liczne mszyce wiśniowo-przytuliowe. Mszyce najchętniej żerują na najmłodszych częściach roślin. Pędy na których szkodniki żerują zaczynają zasychać, skręcać się a finalnie zamierać. Czym opryskać ogrody czereśniowe, aby uchronić je przed groźnym szkodnikiem?
Na rynku istnieje wiele skutecznych produktów do walki z mszycami. Jeden z producentów czereśni przeprowadził ciekawe doświadczenia stosując jak mówi „do walki z mszycą” (ograniczenia populacji) tani adiuwant oparty na sylikonie.
Jeden z producentów wpadł na pomysł, aby zastosować adiuwant sylikonowy zawierający minimum 80% modyfikowanego polialkilenotlenku heptametylotrisiloksanu i maksimum 20% w/w glikol alliloksypolietylenowy / tlenek polialkilenu do ograniczenia mszycy!
Jak informuje producent czereśni, produkt który użył w wyżej wymienionym składzie, pozwolił mu zalepić stadia larwalne i jaja szkodników tak, aby nie dać im tlenu do dalszego rozwoju i spowodować ich śmierć. Nakład finansowy jaki poniósł opryskując sad adiuwantem JEDI, jak sam mówi jest kilkakrotnie niższy w porównaniu do kosztów jakie musiałby ponieść stosując ŚOR.
JEDI jest zwilżający i zwiększający przyczepność produktem, stosowany jako dodatek do cieczy użytkowej środków ochrony roślin (fungicydów, insektycydów, herbicydów) i nawozów dolistnych.
DAWKOWANIE:
Uprawy sadownicze: 0,2-0,3 l/ha.
Uprawy warzywnicze: 0,15-0,25 l/ha.
Uprawy obszarowe ; 0,15 – 0,25l/ha
Maksymalne dawki zalecamy w trakcie przeciągających się opadów deszczu, rosy oraz przy wysokich dawkach cieczy użytkowej na ha.
UWAGI:
JEDI stosować w cieczy użytkowej o pH 5-8.Ciecz użytkową wykorzystać w ciągu 24 godzin po przygotowaniu.
Kiepska reklama