w

Sadownik znalazł tani sposób walki z mszycami w czereśniach i wiśniach.

Na czereśniach, jak i na wiśniach można aktualnie zaobserwować liczne mszyce wiśniowo-przytuliowe. Mszyce najchętniej żerują na najmłodszych częściach roślin. Pędy na których szkodniki żerują zaczynają zasychać, skręcać się a finalnie zamierać. Czym opryskać ogrody czereśniowe, aby uchronić je przed groźnym szkodnikiem?

Na rynku istnieje wiele skutecznych produktów do walki z mszycami. Jeden z producentów czereśni przeprowadził ciekawe doświadczenia stosując jak mówi „do walki z mszycą” (ograniczenia populacji) tani adiuwant oparty na sylikonie.

Adiuwanty silikonowe przeznaczone są do poprawy skuteczności stosowanych środków ochrony roślin oraz niektórych nawozów dolistnych. Zmniejszają napięcie powierzchniowe cieczy, zapewniając lepszą przyczepność i pokrycie nią roślin. Zwiększa to wydajność i efektywność zabiegów ale jak się okazuje nie tylko!

Jeden z producentów wpadł na pomysł, aby zastosować adiuwant sylikonowy zawierający minimum 80% modyfikowanego polialkilenotlenku heptametylotrisiloksanu i maksimum 20% w/w glikol alliloksypolietylenowy / tlenek polialkilenu do ograniczenia mszycy!

Jak informuje producent czereśni, produkt który użył w wyżej wymienionym składzie, pozwolił mu zalepić stadia larwalne i jaja szkodników tak, aby nie dać im tlenu do dalszego rozwoju i spowodować ich śmierć. Nakład finansowy jaki poniósł opryskując sad adiuwantem JEDI, jak sam mówi jest kilkakrotnie niższy w porównaniu do kosztów jakie musiałby ponieść stosując ŚOR.

JEDI jest zwilżający i zwiększający przyczepność produktem, stosowany jako dodatek do cieczy użytkowej środków ochrony roślin (fungicydów, insektycydów, herbicydów) i nawozów dolistnych.

DAWKOWANIE:

Uprawy sadownicze: 0,2-0,3 l/ha.

Uprawy warzywnicze: 0,15-0,25 l/ha.

Uprawy obszarowe ; 0,15 – 0,25l/ha

Maksymalne dawki zalecamy w trakcie przeciągających się opadów deszczu, rosy oraz przy wysokich dawkach cieczy użytkowej na ha.

UWAGI:

JEDI  stosować w cieczy użytkowej o pH 5-8.Ciecz użytkową wykorzystać w ciągu 24 godzin po przygotowaniu.

UDOSTĘPNIJ

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy będą dodatkowe pieniądze na ubezpieczenie upraw?

Jak uniknąć problemów przy monokulturze truskawki?