w

Rosjanie chwalą się nowymi liniami do sortowania jabłek. Rząd Rosji zwiększa dopłaty dla ogrodnictwa.

FOTO: east-fruit.com

Do początku 2021 roku, w ramach projektu inwestycyjnego budowy magazynu owoców o pojemności 3 tys. Ton, planowane jest uruchomienie nowej linii sortowania jabłek w przedsiębiorstwie ogrodniczym – Mówi o tym Ministerstwo Rolnictwa Federacji Rosyjskiej.

Własne urządzenia do sortowania i pakowania jabłek są również dostępne w przedsiębiorstwach LLC Interinvest i LLC SHP Rassvet of Georgievsky GO, LLC Niva S of Trunovsky MR, LLC Novaya Derevnya of Kochubeevsky MR.

„Obecnie ogrodnictwo jest jednym z priorytetowych sektorów na terytorium Stawropola. Coroczne sadzenie nowych plantacji i wzrost zbiorów brutto przyczyniają się do zatrudnienia ludności i zaangażowania dużej liczby pracowników. Z roku na rok rośnie też wysokość dopłat do ogrodnictwa. W bieżącym roku na cały podsektor ogrodniczy przeznaczono 764 mln rubli z budżetów federalnych i regionalnych. W związku z tym, że wiele ogrodów ucierpiało na kwietniowych przymrozkach, na szczeblu regionalnym podjęto decyzję o przyznaniu dodatkowych środków na prace pielęgnacyjne plantacji wieloletnich w wysokości 79 mln rubli. Fundusze przeznaczane są na sadzenie, prace pielęgnacyjne, cięcie i uprawę materiału nasadzeniowego ”- powiedział Wiaczesław Dryiger, pierwszy wiceminister rolnictwa Stawropola.

Jabłka ze Stawropola są sprzedawane zarówno w regionie, jak i dostarczane do obwodów moskiewskiego, leningradzkiego, wołgogradzkiego, rostowskiego, a także do Petersburga, Nowosybirska i innych miast.

źródło: east-fruit.com

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Minister Ardanowski podkreślił, że należy dążyć  do zwiększenia produkcji lokalnej i skracania łańcuchów dostaw.

Ile skrzyń jabłek w ciągu dnia powinien urwać wydajny pracownik?!