w

Przymrozki będą wracać przez kilka kolejnych nocy

W nocy z niedzieli (15.05) na poniedziałek (16.05) prognozowane jest zachmurzenie małe i umiarkowane. Na południowym zachodzie może być niemal bezchmurnie. Wiatr będzie słaby, zmienny. Temperatura od 3 stopni na północnym wschodzie do około 8 na południu. Najcieplej będzie na Wybrzeżu, gdzie temperatura minimalna wyniesie około 10 stopni. Na północnym wschodzie miejscami przy gruncie temperatura może spaść do minus 2 stopni.

– Noc z poniedziałku na wtorek i kolejne noce z przygruntowymi przymrozkami na północy i północnym wschodzie Polski do -2 stopni, a temperatura minimalna mierzona na wysokości 2 m około zera – przewiduje IMGW.

Jak podaje serwis Twoja Pogoda, przymrozki mogą dotknąć cały kraj, a w szczególności regiony północne, wschodnie i centralne oraz krańce południowe.

Spodziewane są spadki temperatury w okolice zera, a miejscami lekko poniżej, zaś przy gruncie nawet do minus 5 stopni. Przymrozki będą wracać przez kilka kolejnych nocy i wczesnych poranków siejąc spustoszenie w uprawach najbardziej wrażliwych na niskie temperatury.

źródło: PAP / /warszawa.tvp.pl

Temperatura nawet do – 5 stopni !

UDOSTĘPNIJ

4 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Truskawki tanie a koszty produkcji ogrodniczej dwukrotnie wyższe niż rok temu

Ceny truskawek na Giełdzie Goławin