w ,

Prawdziwy skup wiśni z przeznaczeniem na mrożenie i tłoczenie

Aktualnie sadownicy zrywają słodkie odmiany wiśni.  Pierwsze odmiany wiśni jakie dojrzewają to: Sabina, Piramis, Czudo Wisznia, Northstar, Groniasta, Debecen.

Zakłady przetwórcze i mroźnie nie rozpoczeły jeszcze pracy, a więc owoce, które kupują teraz skupy nie dotyczą owoców na mrożenie i tłoczenie. Na skupach kupowane są wiśnie w cenach od 2,00 do 3,00 złotych za kilogram, w opakowaniu, w skrzynkach od 4 do 5 kg (z przeznaczeniem na eksport).

Prawdziwy skup wiśni z przeznaczeniem na mrożenie i tłoczenie zapewne ruszy wkrótce, gdy Łutówka będzie gotowa do zbioru. Narazie na skupach w powiecie Grójeckim obowiązują ceny 2,00 zł/kg wiśnie bez ogonka 18mm oraz 2,40 zł/kg za słodkie odmiany. Przeznaczenie wiśni oczywiście to eksport.

Zaznaczyć należy, że pełnia zbiorów na tłoczenie jeszcze długo przed nami. Pierwsze stawki   jakie się pojawiają na skupach za wiśnie zazwyczaj dotyczą stawek za owoce do mrożenia, które są zbierane ręcznie. Owoce dedykowane na tłoczenie zazwyczaj pochodzą z zbiorów mechanicznych, które rozpoczynają się później, niż zbiór ręczny.

Realny skup wiśni na mrożenie, rozpocznie się w ciągu najbliższego tygodnia. 

W dniu dzisiejszym w rozmowach z skupującymi słyszymy o stawkach za wiśnie PW (tłoczenie) wynoszących 1,00 zł/kg.

Dla przypomnienia:

Cena wiśni na mrożenie 8 lipca 2021r. wynosiła 2,00 zł/kg .  

1 sieprnia 2021r. wiśnia do mrożenia na skupach płaciła od 1,30 do 1,40 zł/kg.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Tarnowskie Góry chwalą się własną odmianą jabłoni

Ceny malin na rynkach hurtowych – 14 lipca 2022r.