w

Podajemy ceny jabłek przemysłowych dziś, a rok temu…

Większość sadowników zakończyła zbiór przemysłowych jabłek w pierwszym tygodniu listopada. Znaczny wzrost podaży surowca pod koniec października spowodował obniżki cen w punktach skupu. Ceny około 27 października zaczęły spadać z poziomu około 57 groszy/kg na 53 grosze/kg. Kilka dni później odnotowane zostały kolejne spadki na punktach skupu nawet do 45 groszy za kilogram.

6-ego listopada cena na skupach za jabłka przemysłowe wynosiła około 47 groszy za kilogram. Pośrednicy za dostawy cało-samochodowe dopłacali dodatkowo od jednego do dwóch groszy na kilogramie.

Ceny dziś wynoszą około 50 groszy za przemysł mokry oraz 52 groszy za przemysł suchy. W analogicznym okresie roku ubiegłego ceny wynosiły kilka groszy mniej, bo od 45 do 50 groszy za kilogram jabłka przemysłowego.

Praktycznie nie ma już sadów, w których jabłka leżą pod drzewami. Sadownicy dyskutują również o tym, że w obecnych stawkach nie opłaca im się zbierać jabłek. Jak piszą sadownicy 55 groszy za suchy przemysł to na ten rok zdecydowanie za mało.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Mariusz Pudzianowski sadzi drzewka w swoim sadzie! Co sadzi Pudzian?!

Syndyk sprzedaje wózki sadownicze upadłej grupy „Owoc Sandomierski”. Czy cena jest atrakcyjna dla sadowników?