w , ,

Nowy ciągnik sadowniczy Kubota serii L2 – 522. Jak sprawdza się w gospodarstwie Mateusza ?

Spotkaliśmy się w gospodarstwie Mateusza, w gminie Kowiesy, aby przyjrzeć się nowej Kubocie L2 – 522, która jest jednym z częściej i chętniej wybieranych modeli wśród sadowników.

Kubota L2 – 522 ma moc 52 KM, skrzynia biegów F16 – R16. Nowe ciągniki są wyposażone w układ hydrauliczny o maksymalnym wydatku oleju wynoszącym 54l/min oraz dwa zawory sterujące. Ciagniki Kubota serii L2, które sadownicy mają do dyspozycji w 2022 spełniają wszelkie normy emisji spalin.

Przed Kubotom miałem starsze ciągniki. W modelu L2 podoba mi się skręt i ekonomiczność, bo mało pali. Kubotę używam w borówce i jabłoni. Właśnie wracam z pryskania. Korzystam często z kamery w kabinie, która została mi zamontowana przy odbiorze ciągnika, jest to wygodne rozwiązanie. Bardzo wygodnie się wychodzi z tego ciągnika. Jeśli drugi raz bym miał, wybrać ten model napewno wziąłbym więcej wejść hydraulicznych – informuje w video-relacji Mateusz.

Model konstrukcyjnie nie zmienił się z zewnątrz, zmienił się układ wtryskowy i dorzucony został DPF, aby ciągnik spełniał normy emisji „stage V”. Ponadto głowica uległa trochę zmianie – informuje w video Jakub Korczak z Polsad oddział Kubota koło Grójca.

Więcej na temat spalania i użytkowania ciągnika Kubota L2 – 522 dowiecie się Państwo w video niżej:

Jeśli macie Państwo pytania dotyczące ciągników Kubota, prosimy kontować się z firmą Polsad, bezpośrednim dilerem ciągników Kubota:

 

UDOSTĘPNIJ

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kiedy ruszy skup truskawki i jakie ceny zostaną zaproponowane?

Chiny: Zbiory jabłek mogą być o 30% niższe