w

Największym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się truskawki i czereśnie.

Łódzkie targowiska oferują coraz większą ilość świeżych warzyw i owoców. Pojawia się coraz więcej truskawek. Są już też pierwsze czereśnie. W zależności od rynku i pochodzenia ich ceny znacznie się różnią.

Czerwiec na dobre się rozpoczął. Oprócz ładnej pogody, ludzie wypatrują świeżych warzyw i owoców. Tych jest już naprawdę dużo. Na targowiskach możemy zauważyć wiele różnych odmian. Z czasem ma się ich pojawiać coraz więcej. Jednak ich ceny są… różne. Sprawdziliśmy, co i za ile można kupić na łódzkich rynkach – czytamy na Radio Eska.

Ceny na łódzkich rynkach

Jak twierdzą sami sprzedawcy obecnie jest dosyć drogo.

– Akurat w zeszłym roku nie sprzedawałam, ale słyszę od ludzi, że jest drożej – mówi sprzedawczyni warzyw i owoców.

Jednak obecna sytuacja może się poprawić. Z czasem powinno pojawiać się coraz więcej owoców przez co ich cena powinna spadać.

– Na razie jest drożej, ale to wiele czynników się na to złożyło – dodaje jeden ze sprzedawców w wywiadzie dla Radio Eska.

Największym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się truskawki i czereśnie. Ceny tych pierwszych są coraz bardziej przystępne. W zależności od gatunku czy pochodzenia można je kupić za 6-10 zł/kg. Podobnie jest z czereśniami, ale za te przyjdzie zapłacić trochę więcej. Ich ceny są bardzo zróżnicowane i wahają się między 12 a 48 zł/kg.

Na stoiskach na dobre zagościły też arbuzy. Za nie trzeba zapłacić ok. 6-7 zł/kg.

źródło: Radio Eska

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Były po dwadzieścia parę złotych, ale teraz jest cena przyzwoita – mówią kupujący truskawki

Opad czerwcowy – START!