w , ,

Mszyca w sadach – czym ją zwalczać?

Mszyca – największy wróg sadowników w tym roku

Tegoroczny sezon w sadach obfitował niestety w uciążliwego szkodnika – mszycę. Dla wielu sadowników mszyca stała się prawdziwą plagą. Szkodnik ten rozmnaża się błyskawicznie.

Najskuteczniejsze w walce z nią okazały się być zabiegi wykonane w okresie około kwitnienia. Sadownicy, którzy zastosowali odpowiednie preparaty w tym czasie, obserwują teraz mniejsze problemy z mszycą w dalszym etapie sezonu.

Niestety, wiele sadów wciąż boryka się z tym uciążliwym szkodnikiem. Mszyce nadal żerują na roślinach, powodując straty w plonach. Walka z mszycą to ciągły proces, który wymaga od sadowników dużej cierpliwości i wytrwałości.

Nasza redakcja miała przyjemność odwiedzić sad Pana Piotra w Tworkach, gdzie mogliśmy podziwiać jabłonie wolne od uciążliwej mszycy. W tym roku udało mu się opanować problem z tym szkodnikiem dzięki zastosowaniu nowego preparatu dostępnego na rynku – Asset Sharda. Zapraszamy do relacji filmowej z gospodarstwa sadownika:

Sekret skuteczności Assetu tkwi w jego substancji czynnej – acetampirydzie. Działa kontaktowo i żołądkowo, eliminując szkodniki zarówno podczas żucia, jak i ssania soków roślinnych. Dzięki temu preparat jest wysoce skuteczny i zapewnia długotrwałą ochronę przed szkodnikiem.

„Jestem bardzo zadowolony z efektów jego stosowania i z czystym sumieniem mogę polecić ten preparat wszystkim sadownikom, którzy borykają się z problemem mszycy.” – dodaje Pan Piotr.

Oprócz skuteczności, Asset wyróżnia się również atrakcyjną ceną. Preparat jest dostępny w sklepach ogrodniczych na terenie całego kraju.

Zastosowanie:

Maksymalna /zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,18 kg/ha (0,11 kg na 10 000 m2 ściany liści– LWA). Zalecana ilość wody: 900-1000 l/ha.

Asset Sharda to skuteczne rozwiązanie do ochrony upraw rzepaku i jabłoni przed szkodnikami ssącymi i gryzącymi. Wygodna forma granul, szerokie spektrum działania i systemiczność sprawiają, że jest to produkt chętnie wybierany przez sadowników i rolników.

Przed zastosowaniem insektycydu Asset Sharda należy zawsze zapoznać się z etykietą i postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Należy stosować środki ochrony osobistej podczas przygotowywania i stosowania oprysku.

 

UDOSTĘPNIJ

Płatność 225 euro/ha dla małych gospodarstw zamiast płatności bezpośrednich

Jedna czereśnia za 590 euro? To nie żart!