w

Jedna czereśnia za 590 euro? To nie żart!

zdjęcie ilustracyjne

Na japońskiej aukcji w Tokio sprzedano pojedynczą czereśnie za rekordową kwotę 100 000 jenów, co odpowiada 590 euro. Owocem licytacji stała się odmiana Yamagata Benio, która wyróżnia się imponującym rozmiarem i intensywnie czerwoną barwą.

Licytowana czereśnia miała średnicę od 34 do 37 milimetrów, co czyni ją znacznie większą od typowych owoców tego gatunku. Uprawą rekordowego egzemplarza zajął się 76-letni rolnik Yoshimi Kanehira, który w ubiegłym roku zdobył nagrodę za hodowlę wyjątkowo dużych owoców.

Warto zaznaczyć, że odmiana Yamagata Benio nie ustępuje słodyczą popularnej Sato Nishiki, a przy tym charakteryzuje się niższą kwasowością, jędrniejszym miąższem i dłuższą przydatnością do spożycia.

Sezon na wiśnie i czereśnie w prefekturze Yamagata właśnie się rozpoczął, a aukcje owoców ruszyły w poniedziałek nie tylko w Tokio, ale również w innych miastach, m.in. w Sendai.

Owocowe prezenty w Kraju Kwitnącej Wiśni

W Japonii wystawianie na aukcje pierwszych zbiorów owoców i warzyw na początku sezonu jest głęboko zakorzenioną tradycją. Produkty te osiągają często zawrotne ceny, choć ich sprzedaż ma charakter bardziej symboliczny i promocyjny.

Owoce są również popularnym podarunkiem wśród Japończyków, którzy przykładają ogromną wagę do wyglądu, koloru i opakowania produktu, traktując je jako wyraz szacunku i dobrego gustu.

Historia aukcji rekordowej czereśni to kolejny dowód na niezwykłą dbałość Japończyków o detale i przywiązywanie wagi do najwyższej jakości produktów rolnych.

źródło: heraldo.es

UDOSTĘPNIJ

Mszyca w sadach – czym ją zwalczać?

Ta „czereśniowa mafia z Rumunii” wykończy polskich sadowników!