w

Morawiecki: Wiem, z jakimi problemami borykają się dziś producenci (…) przeprowadzimy interwencyjny skup jabłek.

Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki wraz ze ministrem rolnictwa Henrykiem Kowalczykiem odwiedzili gospodarstwo sadownicze.

Tarcza Antykryzysowa, Tarcza Finansowa, Tarcza Antyputinowska, dopłaty do paliwa rolniczego, obniżka VAT na żywność, wsparcie i odszkodowania w czasie klęsk żywiołowych – to tylko najważniejsze z całego pakietu działań, jakie mój rząd przygotował dla polskiej wsi w ostatnich latach – informował podczas spotkania Morawiecki.

Odwiedziłem dziś gospodarstwo państwa Frączaków. Wiem, z jakimi problemami borykają się dziś producenci i dlatego aby ich wesprzeć przeprowadzimy interwencyjny skup jabłek. Polscy rolnicy udowodnili, że są niezwykle pracowici, zaradni i odporni na kryzysy. Jednak muszą czuć, że państwo polskie stoi za nimi i ich wspiera. Nasz program gospodarczy dla polskiego rolnictwa można zawrzeć w kilku słowach – konsekwencja, sprawczość, odpowiedzialność i solidarność. Będziemy nadal dbać o owoce pracy polskiej wsi, by w tych trudnych czasach mogła bezpiecznie się rozwijać – informuje Mateusz Morawiecki w wpisie.

Już w najbliższym tygodniu zakłady przetwórcze będą skupowały jabłka deserowe, a różnicę w cenie, bo taka niestety wystąpi, w wysokości 30 groszy będziemy rekompensować sadownikom, którzy te jabłka mają – zapowiedział wicepremier Henryk Kowalczyk.

Czytaj również:

Od poniedziałku wnioski o dopłaty do zakupu nawozów

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zmieniły się terminy naborów wniosków PROW 2014–2020

Najnowszy i najwęższy ciągnik Massey Ferguson MF 3 VI .105 – VIDEO PREMIERA NOWEGO MODELU