w ,

Leszk B., były prezes upadłego „Owocu Sandomierskiego” oskarżony o oszustwo

75 tomów akt głównych i kilkanaście pudeł dodatkowej dokumentacji – tyle liczy akt oskarżenia w sprawie „Owocu Sandomierskiego”. Były prezes upadłej spółki jest oskarżony o wyrządzenie szkody w kwocie niemal 12 mln zł. Wśród pokrzywdzonych są 232 podmioty – czytamy na kielce.wyborcza.pl

Prowadząca śledztwo Prokuratura Rejonowa w Sandomierzu wysłała już akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Kielcach. Po czterech latach śledztwa, przesłuchaniach kilkuset świadków. Leszka B., byłego prezesa upadłego „Owocu Sandomierskiego”, oskarżyła o oszustwo polegające na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem szeregu osób i firm na przestrzeni od 3 czerwca 2015 do 30 grudnia 2016 roku.

 Dodatkowe ustalenia pozwoliły na powiększenie liczby pokrzywdzonych i wyrządzonej szkody

– mówi Jolanta Religa, szefowa sandomierskiej prokuratury. Ostatecznie stanęło na tym, że wśród pokrzywdzonych są 232 podmioty.

W tym gronie są sadownicy, którzy nie doczekali się zapłaty za dostarczone owoce. Zarzucali, że faktury zostały skorygowane na ich niekorzyść, w efekcie czego cena kilograma jabłek spadła do… grosza. Są też firmy, u których firma zamawiała usługi, a którym nie była w stanie zapłacić.

źródło: więcej na kielce.wyborcza.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Wolą wyciąć drzewa, a z sadów zrobić ugór. Producenci jabłek mają dosyć.

Jak przygotować borówki do spoczynku zimowego? Ryszard Nowakowski ARNO i dr inż. Tomasz Krupa SGGW