w

Jonagold w Rosji kupowany w cenach do 0,70 USD/kg (około 2,70 zł/kg)

Pojawiły się epizodyczne zmiany cen na rynku jabłek ale dotyczyły one tylko kilku krajów badanych przez portal EAST FRUIT .

Ceny większości odmian jabłek w większości krajów monitorujących projekt pozostały stabilne, z niewielkimi zmianami odnotowanymi tylko w Mołdawii, Uzbekistanie i Rosji.

W Mołdawii zwiększył się udział w rynku jabłek odmian „Golden Delicious” i „Jonagold” z chłodni, które tradycyjnie oferowane są nieco drożej, więc ich ceny wzrosły w ciągu bieżącego tygodnia. Swój wkład miał także aktywny eksport jabłek z Mołdawii na rynki Rosji, Białorusi i Kazachstanu, który jesienią tego roku osiągnął co najmniej czteroletni rekord. W rezultacie ceny tych dwóch odmian na rynku mołdawskim wzrosły do ​​0,40 USD/kg, co jednak nadal było o 14-30% niższe niż ubiegłoroczne.

W Uzbekistanie jabłka Golden Delicious osiągnęły już średnią 1,22 USD/kg. Tymczasem rosyjscy producenci byli w stanie podnieść średnią cenę Jonagolda do 0,70 USD/kg, chociaż ogólna sytuacja była raczej niekorzystna: popyt na jabłka pozostawał niski, a lokalni nabywcy często preferowali importowane owoce lepszej jakości.

źródło: EAST FRUIT 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bardzo sprawnie przebiega wypłata zaliczek na poczet płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2021 r.

Czy badasz swoje jabłka pod względem pozostałości? [ ANKIETA ]