w

Jersey Mac i Paulared na Broniszach. Jakie ceny?

O godzinie 12 w południe, w dniu 9 sierpnia 2020 roku odwiedziliśmy rynek hurtowy Bronisze, aby sprawdzić jak kształtują się ceny letnich odmian jabłek.

Na rynku hurtowym Bronisze dostępne są odmiany jabłek takich jak: Paulared, Jersey, Piros czy Papierówka, Antonówka.

Nie wątpliwie najwięcej obecnie na rynku hurtowym Bronisze jest jabłek odmiany Piros. Praktycznie co druga osoba w alejkach sprzedaje Pirosa. Ceny w zależności od rozmiaru i jakości kształtują się od 20 zł do 40 zł za skrzynkę.  Najładniejsze i najwieksze jabłka kosztują 40 zł, najdrobniejsze od 20zł  do 25 zł za skrzynkę. 

Duża, ładna Papierówka na rynku hurtowym Bronisze kosztuje 40 zł za klatkę, średniej wielkości owoce kosztują 30 zł, drobne owoce są po 25 zł.

Na rynku hurtowym Bronisze dostępne są jabłka odmiany Jersey Mac w cenie od 25zł do 40 zł za skrzynkę. Jabłka najładniejsze kosztują w granicach 35 zł – 40 zł, jabłka najbrzydsze i najmniejsze w granicach 25 zł za skrzynkę.

Pojawił się również na rynku hurtowym Paulared, maksymalnie za skrzynkę ładnych i dużych owoców można uzyskać 40 zł, średnio sadownicy sprzedają owoce w granicach 35 zł za skrzynkę. Drobne jabłka tej odmiany kosztują na Broniszach 25 zł za klatkę.

Sprzedający informują, że wczorajszej nocy za jabłka odmiany Paulared można były uzyskać około 5 zł więcej na skrzynce.

Wczoraj po 20 przyjechałem z Paulared. Mialem 500 klatek, do godziny 11 rano sprzedałem 460 – informuje sprzedający jabłka na Broniszach

Gruszka Klapsa na Broniszach w dniu 9 sierpnia kosztuje od 1,50 zł/kg – 2,50zł/kg.

Pytając sprzedających czy handel w nocy był dobry pojawiło się wiele rozbieżności w odpowiedziach. Jak to się mówi „miejsce patrzenia, zależy od pozycji siedzenia.”

Jeśli jesteście ciekawi jakie ceny były za jabłka w roku poprzednim zapraszam do materiału prasowego https://kobietawsadzie.pl/piros-i-pulared-na-broniszach-jakie-ceny/.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Minister apeluje o przestrzeganie wytycznych w gospodarstwach!

Ceny śliwek na Broniszach w niedziele