w , ,

Jakie drzewka dostępne w szkółce jesienią 2023 roku?

Po zakończonych zbiorach owoców, ruszy wkrótce odbiór drzewek ze szkółek przez sadowników. Jakie drzewka / odmiany są poszukiwane przez sadowników na nasadzenia jesienne 2023 roku?

W rozmowie z właścicielem szkółki Arno dowiadujemy się, że dużo osób chce zapewnić ciągłość owocowania w gospodarstwach, więc decyduje się na sadzenie różnych upraw i różnych odmian w tym, ziarnkowych, pestkowych i jagodowych.

Ci, którzy decydują się na uprawę typowo sadowniczą, czyli jabłonie, poszukują Goldena i Gali. Ligol Red, też cieszy się dużym zainteresowaniem. Ponadto poszukiwane są  odmiany do sadów sokowych (przemysłowych) Chopin i Galiwa – informuje Ryszard Nowakowski, szkółka ARNO.

Jakie odmiany są dostępne jesienią 2023 roku?

W tym roku mamy różne wybory jabłoni jednorocznej i dwuletniej. Dostępne mamy odmiany jabłoni dedykowane do sadów sokowy, oraz odmiany deserowe. Na jesień mamy dwa sporty odmiany Gala, ponadto w ofercie znajduję się Golden, Rubinstar, Ligol Red, Szampion Arno, Roat King, Fuji, Idaredest. Wciąż jest duże zainteresowanie gruszką KonferencjąZ wiśni na stanie jest Łutówka na Antypce. Posiadamy dostępną odmianę śliwy Stanley. Oferta obejmuje również brzoskwinie, morele, czereśnie oraz borówki – informuje Ryszard Nowakowski ze szkółki Arno.

Niżej zamieszczamy Państwu pełną ofertę szkółki Arno na sezon jesienny 2023 roku:

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Landini błyszczy na targach. Nowości w ciągnikach specjalistycznych.

Resort klimatu w sprawie problemów z dostępnością oraz cenami paliwa rolniczego