w

Jakie ciągniki pracują w średnim gospodarstwie sadowniczym? opowiada sadownik Piotr Niedbała [VIDEO]

Spotkaliśmy się w miejscowości Bikówek, z Panem Piotrem, który wspólnie z żoną prowadzi gospodarstwo sadownicze na areale 14 hektarów.

Wspólnie z żoną prowadzimy gospodarstwo sadownicze. Gospodarstwo nasze jest 14 hektarowym gospodarstwem o profilu produkcyjnym jabłonie i grusze. Grusze zajmują 3 hektary, pozostały areał to jabłonie. Uprawiamy gruszę Konferencje,  jeśli chodzi o jabłonie to na pozostałej części produkujemy: 80% Golden Delicious, 20% Gali i jakieś niedużej ilości Prince. Na naszym gospodarstwie posiadamy ogółem 6 ciągników rolniczych, z tego dwa są marki New Holland. Oba modele są z tego, co pamiętam są 78 konne. Jak państwo doskonale wiecie, w gospodarstwie podstawą są opryski i tak naprawdę 80% pracy te traktory wykonują podczas oprysków.

-informuje Piotr Niedbała.

Czym kierował się Pan Piotr wspólnie z żoną podczas wyboru ciągników marki New Holland, dowiecie się Państwo z video-relacji:

Kilka słów o ciągnikach New Holland T4 N/V/F

Ciągniki serii T4  N/V/F oferowane są w trzech wersjach szerokości, aby odpowiadały zakresowi prac specjalistycznych i charakteryzują się wysokim wskaźnikiem mocy do masy, zapewniając najlepsze w klasie własności manewrowe. Najważniejsze cechy rodziny to: jednostki napędowe o mocach 65, 78, 88, 97 i 106 KM, szeroka oferta przekładni do wyboru, kabina standardowa lub rama bezpieczeństwa ROPS oraz wybór osi przednich.

Modele serii T4 F/N/V, dostępne ze standardową osią przednią lub renomowaną osią SuperSteer™ z automatycznym napędem na cztery koła, zostały skonstruowane pod kątem bezpieczeństwa obsługi w trudnym terenie, przy czym mogą być skonfigurowane do pracy pomiędzy rzędami o szerokości zaledwie 1061 mm.

Kabina New Holland Blue Cab 4 zaprojektowana by zapewnić najlepszą ochronę operatora przed szkodliwymi substancjami jest zgodna ze standardem EN 15695- 2:2009 dotyczącym filtracji powietrza oraz EN 15695- 1:2009 dotyczącym nadciśnienia w kabinie. Poziom głośności w kabinie wynosi zaledwie 78dB(A).

Zapraszamy do obejrzenia również:

Ciągnik idealny na areał 10 hektarów – opinia sadownika Ireneusza Skrzypczaka

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

Jabłka z sadów ekologicznych trzymają jakość! Arkadiusz i Aleksander Kartus o produkcji ekologicznej.

Ceny śliwek na rynkach hurtowych na koniec sierpnia