Sekatory elektryczne cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością – nie jest to tani wydatek dla sadowników. Przy zakupie sekatora elektrycznego warto zwrócić uwagę na:
- ilośc trybów pracy,
- wagę,
- średnicę cięcia,
- oraz czas pracy baterii.
Czy wyznacznikiem jest cena przy zakupie sekatora elektrycznego? W wielu przypadkach płacimy za markę a nie parametry jakimi może pochwalić się sekator. Ceny sekatorów elektrycznych Campagnola zaczynają się, już od dwóch tysięcy.
Sadownicy podczas zakupu sekatora elektrycznego powinni zwrócić uwagę również na kształt sekatora. Kształt bowiem ma ogromny wpływ na komfort 8-godzinnej pracy w sadzie. Kolejną istotną sprawą jest uruchamianie ruchu ostrza – powinno ono być przez naciśnięcie spustu.
W tym roku dużym zainteresowaniem wśród sadowników, są sekatory elektryczne bezprzewodowe. Wbrew pozorom NIE SĄ WCALE DUŻO CIĘŻSZE, od tych na baterię plecakową. Najlżejszy model sekatora elektrycznego Campagnola – „Speedy S” waży zaledwie 860 gram.
Czy średnica cięcia ma znaczenie? Oczywiście, zakres średnicy cięcia powinien być dostosowany do sadu w którym pracujemy.
Jaki model sekatora wybrać: jednoręczny krótki czy długi? Bezprzewodowy czy przewodowy? Zapraszam do obejrzenia video-wywiadu z Robertem Konopką z firmy Agrobard z pod Grójca, gdzie prezentowana jest cała gama sekatorów elektrycznych marki Campagnola:
Jeśli poszukujesz wielofunkcyjnego, użytecznego urządzenia do cięcia sadu firma Campagnola spełni Twoje oczekiwania. Ostrza, jakie posiadają sekatory zostały wykonane ze stali o wysokiej zawartości węgla. Stal poddana została hartowaniu i obróbce w wysokiej temperaturze, dlatego odznacza się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Ostrza odznaczają się najwyższą jakością. Zostały zaprojektowane z dużą starannością tak, aby można było o nich powiedzieć, że są odporne i wygodne w użyciu.
Czytaj również: