w ,

Czy pierwsze ceny za jabłka Szampion są satysfakcjonujące?

Zbiory jabłek zaciekle trwają. Sadownicy są trakcie zrywania takich odmian, jak Gala, czy Golden. Za kilka dni dołączy do nich Ligol i Szampion.

Szampion jest jedną z chętniej poszukiwanych odmian przez konsumentów na polskich warzywniakach. Odmiana Szampion od wielu pokoleń gości na polskich stołach. Sieci handlowe bardzo chętnie kupują tę odmianę, gdyż cieszy się dużym zainteresowaniem również w sklepach.

Niestety, Szampion nie posiada rewelacyjnych zdolności przechowalniczych, więc można powiedzieć, że jest to jabłko „sezonowe”, często dostępne tylko do wiosny. Oczywiście są sadownicy, którzy przy stosowaniu odpowiednich produktów pozbiorczych potrafią trzymać Szampiona do czerwca i osiągać jędrność 6,5.

W tym roku odmiana Szampion ładnie obrodziła, ale niestety wciąż sadownicy oczekują na jej dobre wybarwienie. Co ciekawsze: niektórzy sadownicy twierdzą, że cukry i jędrność Szampiona wskazują już na okno zbioru, niestety brix pozostawia wiele do życzenia.

Są już pierwsze ceny za jabłka odmiany Szampion w grupach producentów.

Szampion kupowany jest w dwóch sortach. Jabłka w rozmiarze 65 mm w grupach producentów sprzedać można za około 0,90 złotych za kilogram. Rozmiar od 70 mm sadownicy mogą sprzedać po około 1,30 złotych za kilogram.

Jeśli chodzi o handel w hurcie, to jabłka Szampion na warszawskich Broniszach kosztują od 2,00 do 3,00 złotych za kilogram.

Czy, ceny za odmianę Szampion są satysfakcjonujące dla sadowników?

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inteligentna stacja pogodowa dla sadowników

4 powody dla, których warto jeść minikiwi