w

Indie (Sikkim): Zakazał importu wszelkich pestycydów, herbicydów i syntetycznych nawozów…

Kraje na całym świecie z zaciekawieniem przyglądają się indyjskiemu stanowi Sikkim, żeby zobaczyć, czy ekologia jest opłacalna. Stan otuż ten zakazał importu wszelkich pestycydów, herbicydów i syntetycznych nawozów oraz GMO w 2003 roku, stając się pierwszym na świecie w pełni ekologicznym stanem w 2016.

W przeciągu trzech lat ich zbiory powróciły do normy, mówi rolnik w poniższym reportażu BBC:

Mówi się, że populacje pszczół powiększają się, a rośliny zależne od zapylania pszczół, takie jak kardamon, zapewniają znacznie wyższe plony. Raport The Washington Post.

Według BBC stan turystyki w tym regionie również wzrósł o prawie 70%, ponieważ stan przeszedł w stan ekologiczny, a zdrowie gleby gwałtownie wzrosło, jak zwykle w przypadku stosowania metod ekologicznych. Region ten może pochwalić się 500 gatunkami motyli, 4500 gatunkami roślin kwiatowych oraz rzadkimi gatunkami dzikiej przyrody, takimi jak czerwona panda, niedźwiedź himalajski, lamparty śnieżne i jaky.

Wydajność wszystkich owoców wzrosła średnio o 5%, suma przypraw łącznie z imbirem i kurkumą wzrosła o 2%, duży kardamon o 0,8%, a wszystkie korzenie i bulwy, w tym ziemniaki, wzrosły o .6%.

Urzędnicy twierdzą, że zdrowie środowiska, które ucierpiało w wyniku konwencjonalnego systemu rolnictwa, uległo poprawie, podobnie jak zdrowie mieszkańców.

„To wielki moment dla Indii” – powiedziała indyjska minister rolnictwa i dobrobytu rolników Radha Mohan Singh w 2018 r. Rząd Indii planuje odtworzyć w innych częściach kraju to, co robi ludność stanu Sikkim, jak donosi BBC.

Źródło: returntonow.net oraz www.globalresearch.ca

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nawożenie POTASEM w sadzie

Zatrudniał nielegalnie 89 cudzoziemców! Grzywna do 30 000 złotych…