w , ,

Golden przed zbiorem w sadzie Krzysztofa Zatorskiego. Dwa produkty – efekty sami zobaczcie !

Sylwia Gabrysz z firmy CarboHort wraz z naszą kamerą udała się do sadów w okolicach Warki. Spotkaliśmy się z Krzysztofem Zatorskim, sadownikiem i współwłaścicielem firmy „Dwa jabłka”.

Kolejny raz jesteśmy na kwaterze Goldena i to nie bez powodu. Przy poprzedniej wizycie wspominałeś, że dzięki dwóm produktom nie występuje u Ciebie opadanie i plamistość w Golenie. Przyjechaliśmy sprawdzić jak wygląda faktycznie sad przed zbiorem.

– informuje Sylwia Gabrysz z firmy CarboHort.

Opadanie liści ograniczyliśmy w Golenie praktycznie do zera. Preparat Carbohumic stosuję co dwa tygodnie od kwitnienia. W tym momencie nawozy są bardzo drogie, a produkty Carbohort ograniczają mocno koszty w gospodarstwiem, gwarantując wysokiej jakości plony. Przez wiele lat stosowałem w swoim sadzie różne nawozy,  ostatecznie zostałem przy dwóch, które wiem, że mogę polecić innym sadownikom.

– informuje Krzysztof Zatorski.

Ile kosztuje zabieg w sadzie?

Roczny koszt zabiegów Stymjod + CarboHumic MAXIplus wynosi 2010 złotych na hektar, przy stosowaniu samego produktu CarboHumic MAXIplus koszt ten wynosi 1360 złotych na hektar.

Produkt Stymjod stosowany jest w gospodarstwie Pana Krzysztofa od 3 do 5 razy w sezonie. CarboHumix MAXIplus stosuję się co 2 tygodnie od momentu kwitnienia, aż do zbioru (około 10 zabiegów).

Zbiór Golden w Gospodarstwie Krzysztofa Zatorskiego odbędzie się za około tygodzień. Gala oraz Konferencja po zastosowaniu produktów Carbohort została już zebrana. Pan Krzysztof oprócz produktów dolistnych, stosuje jeszcze podłoże ekologiczne Carbomat.

Więcej na temat efektów stosowania produktów CarboHort w sadzie jabłoniowym na odmianie Golden dowiedzą się Państwo w video – relacji zamieszczonej niżej. 

Więcej na temat produktów:

Dzięki najnowszej technologii koncentrowania kwasów węglowych, produkt CarboHumic maxi plus zapewnia źródło zrównoważonego dożywiania roślin . Katalizator w postaci kwasu huminowego intensywnie wpływa na budowę cukrów i trwałość rozbiorczą .

CARBOHUMIC to gęsty ekstrakt humusowy pozyskiwany z węgla brunatnego. Zwarta w preparacie substancja organiczna występuje w postaci płynnej (kwasy humusowe, huminy) oraz stałej (węgiel aktywny, bio węgiel).

 


CARBOHUMIC –
będąc aktywnym składnikiem próchnicy – wpływa pozytywnie na strukturę gleby i podłoża, stymuluje rozwój systemu korzeniowego, poprawia żyzność gleby i wpływa pozytywnie na wzrost i plonowanie roślin. Stosowany regularnie przyczynia się do poprawy żyzności gleby i podnoszenie poziomu próchnicy w glebie. Środek przeznaczony jest do stosowania w uprawie wszystkich gatunków roślin.

Dla prowadzących sady w certyfikacji ekologicznej mamy dobre informacje, nawóz CARBOHUMIC posiada pełną certyfikację nawozu ekologicznego.

Kolejnym ważnym produktem firmy CarboHort jest CARBOMAT, który idealnie nadaje się do upraw glebowych i bezglebowych wszystkich gatunków roślin. Tworzą je odpowiednio rozdrobnione, dobrane i oczyszczone frakcje miękkiego węgla brunatnego – lignitu. W ten sposób uzyskujemy optymalne warunki wodno-powietrzne dla poszczególnych gatunków roślin. Węgiel brunatny, jako bogate źródło leonardytów – substancji humusowych (kwasy humusowe, huminowe oraz ich sole), węgla organicznego, aktywnego, odgrywa istotną rolę w utrzymaniu żyzności gleb i zaopatrywaniu roślin w związki mineralne pochodzenia organicznego. Wpływa także korzystnie na poprawę właściwości fizycznych, fizyko-chemicznych i biologicznych gleb.

Więcej na temat produktów na stronie carbohort.com.

Zapraszamy Państwa do sklepu „Dwa jabłka” mieszczącego się przy ulicy Grójeckiej 133, w Warce, gdzie dostępne są nawozy CarboHort lub do e-sklepu „Dwa jabłka”.

>>> KLIKNIJ TU I PRZENIEŚ SIĘ DO E-SKLEPU <<<

Zachęcamy również do zapoznania się z materiałem niżej:

II edycja projektu „Czas na zmianę” firmy CarboHort

Jak zadbać o kondycję sadów przy zastosowaniu dwóch produktów – rozmowa z Krzysztofem Zatorskim

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbiory z sadów jabłoniowych zostały wstępnie oszacowane ok. 5% więcej w stosunku do roku poprzedniego.

Od środy czeka nas radykalna zmiana w pogodzie