w

Festiwal Truskawek Kaszubskich

Mimo momentami deszczowej aury nie brakowało chętnych do spróbowania kaszubskich truskawek w różnej postaci. Festiwal Truskawek Kaszubskich zorganizowano już po raz siódmy. W tym roku głównym punktem imprezy jest próba bicia kulinarnego rekordu Polski – kucharze zamierzają usmażyć minimum tysiąc racuchów z truskawkami. 

W Chmielnie można dziś było kupić kaszubskie truskawki, ale chętni mogli również wybrać się na pole i nazbierać ich własnoręcznie. Nie brakowało przetworów truskawkowych i wypieków przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich.

W programie imprezy m.in. wybory królowej truskawek kaszubskich, prezentacja truskawkowej kreacji oraz pokazy kulinarne. Jednym z głównych punktów programu jest pieczenie racuchów z truskawkami. Ma ich powstać rekordowa ilość.

– W Chmielnie są najlepsze truskawki. Próbowałam truskawek w różnych miejscach na świecie, ale żadne nie były takie jak u nas, na Kaszubach – mówiła posłanka Henryka Krzywonos-Strycharska, która razem z wójtem Chmielna Michałem Melibrudą otworzyła tegoroczny festiwal.

źródło: expresskaszubski.pl
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Producenci malin będą strajkować w poniedziałek i środę!

Tony truskawek zmarnują się na polach. Nie ma komu ich zrywać. Chętnych do pracy brakuje.