w

Dzięki nowym ekologicznym opakowaniom sprzedaż jabłek wzrośnie w tym roku o 50%

Spodziewamy się, że dzięki naszym nowym ekologicznym opakowaniom sprzedaż jabłek w workach wzrośnie w tym roku o 50% – informuje firma Blue Mountain Fruit Company.

Odmiana jabłek Red Prince została sprowadzona z Holandii do Kanady przez Irmę i Mariusa Botdenów w 2000 roku i jest uprawiana wyłącznie przez firmę Blue Mountain Fruit Company. Ta naturalnie występująca odmiana, która powstała na pograniczu Holandii i Niemiec, zyskuje na rynku kanadyjskim stale rosnącą popularność od czasu jej wprowadzenia dwie dekady temu. Jednak w ciągu ostatnich 7 lat, po rebrandingu jabłka, popyt wzrósł wykładniczo. Teraz firma wprowadziła nową, ekologiczną torbę na jabłka, która dodatkowo zwiększyła sprzedaż.

Jabłko Red Prince otrzymało w tym roku nową ekologiczną torbę.

To bardzo wyjątkowa odmiana, ponieważ charakteryzuje się doskonałą równowagą. Ma bardzo ostry kęs, wysoki brix i dobry poziom kwasu.

– mówi Lyons.

Dlatego po zbiorach przechowujemy je do 1 stycznia, aby poziom kwasu spadł do poziomu, który chcemy osiągnąć – testujemy je, aby upewnić się, że równowaga kwasu do brixa jest odpowiednia. Sprzedajemy je jako zimowe jabłko Kanady, które jest jak dobre wino – ponieważ tak jak w przypadku dobrego wina, początkowe smaki, które Cię uderzają, są pikantne, ale dają bardzo gładki i słodki finisz.

– wyjaśnia Lyons.

Nowa torba zawiera dwie technologie, które zapewniają, że będzie jak najbardziej ekologiczna.

Lyons wyjaśnia:

Pierwszym z nich jest plastik, który ma wysoką przejrzystość i trwałość i ma numer recyklingu 2. Jest to ważne, ponieważ wszystkie nadające się do recyklingu tworzywa sztuczne na świecie są poddawane recyklingowi. Materiały do ​​recyklingu numer 2 są jednymi z najłatwiejszych do recyklingu, a każdy zakład recyklingu w Kanadzie jest przygotowany do pracy z tym materiałem. Tak więc, jeśli konsumenci zadbają o wyrzucenie worków do kosza na śmieci, zostaną poddane recyklingowi. Pracujemy z Vortex Packaging w Ontario nad tym materiałem.

Dodaje:

Dodatkowo współpracowaliśmy z firmą miDori-Bio z siedzibą w Ontario, która zajmuje się sprzedażą i dystrybucją zielonych dodatków. Dzięki nim mogliśmy wprowadzić do worka dodatek, który zapewni wysoce wydajną biodegradację. Tak więc, jeśli worek trafi na wysypisko, ulegnie biodegradacji w zakresie 5-15% w ciągu pierwszych 30 dni i zostanie w pełni zdegradowany do O2, CO2 i odzyskiwalnego metanu, bez pozostawiania jakichkolwiek mikroelementów, w ciągu 4,5-5 lat.

Oprócz tych wszystkich korzyści dla środowiska opakowanie jest również prawie całkowicie neutralne pod względem kosztów. Nowa torba jest zatwierdzona przez FDA i FTC, co oznacza, że ​​Blue Mountain może dokładnie twierdzić, że torba jest biodegradowalna i nadaje się do recyklingu.

źródło: FreshPlaza.com

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powolny sezon na popyt polskich jabłek?

Sadownicy nie boją się tak bardzo nadprodukcji jabłek w Europie, jak wycofania Kaptanu i Ditianonu?