w ,

Powolny sezon na popyt polskich jabłek?

Oczekuje się, że w nadchodzących miesiącach sezon będzie raczej powolny, jeśli chodzi o ceny i popyt polskich jabłek.

Pomimo wielu wyzwań, z którymi borykali się polscy producenci jabłek, ogólnie rzecz biorąc, był to solidny sezon – mówi Mohamed Marawan, właściciel polskiego eksportera jabłek Sarafruit.

„Ogólnie polskie jabłka mają się dobrze, ale zawsze może być lepiej. Największym problemem jest nadal dostępność z jakością, ponieważ bardzo trudne lato z gradem miało duży wpływ na jabłka. Jednak moim zdaniem był to ogólnie akceptowalny sezon ”.

Sarafruit eksportuje dużą część swoich produktów na rynek egipski. Według Marawana rynek był bardzo mocny na początku sezonu.

„Egipt jest naszym najważniejszym rynkiem, byliśmy bardzo szczęśliwi, że rynek ten rozpoczął się dobrze na początku sezonu. Popyt był bardzo duży, ponieważ czekali na start polskich jabłek, a właściwie na dostęp do dowolnego jabłka. Ponieważ nie przechowujemy naszych jabłek w żadnych komorach chłodniczych, mogliśmy sprzedawać duże ilości bezpośrednio do Egiptu. Po zakończeniu zbiorów od razu sprzedaliśmy go za rozsądną cenę ”.

Marawan twierdzi, że rynek europejski cierpi z powodu pandemii. Jednak Sarafruit zacznie zaopatrywać kilka europejskich supermarketów od lutego:

„Jeśli chodzi o rynek europejski, biznes jest dość powolny z powodu Covid-19. Hotele i restauracja są nadal zamknięte. Nie ma tu porównania z poprzednim sezonem, ponieważ sytuacja jest po prostu wyjątkowa. Jednak pracowaliśmy nad otwarciem niektórych drzwi w europejskiej sieci supermarketów i mamy nadzieję, że wkrótce zobaczymy efekty, ponieważ zaczniemy eksport do kilku europejskich supermarketów na początku lutego ”.

Ceny nie zmieniły się od początku sezonu i nadal są stosunkowo wysokie – wyjaśnia Marawan.

„Od początku sezonu nie było prawie żadnych zmian cen. Zmiany, które zachodzą, dotyczą kilku odmian, na które obecnie jest popyt. Przykładami tego są odmiany Gala Royal, Red Prince i Golden. Cena na początku sezonu była bardzo dobra, ponieważ popyt również był bardzo dobry. „

W tej chwili cena jest może o 0,02 centa wyższa, ale przy bardzo niskim popycie na sprzedaż. Oczekuję, że najbliższe miesiące będą wolne, dość płynne i łatwe pod względem cen.

źródło informacji i foto: https://www.freshplaza.com

Dobry czas na sprzedaż RED JONAPRINCE?! Ceny jabłek deserowych w grupie.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koncentrat soku jabłkowego będzie na Giełdowym Rynku Rolnym!?

Dzięki nowym ekologicznym opakowaniom sprzedaż jabłek wzrośnie w tym roku o 50%