w ,

Drony zrywające jabłka 24 godziny na dobę! [VIDEO]

W związku z narastającym problemem zdobycia pracowników do zbiorów w Europie, między czasie rozwój technologiczny poszedł w przód i skonstruowano drony do zbioru jabłek!

Izraelska firma Tevel Aerobotics Technologies wynalazła latającego autonomicznego robota, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do identyfikacji i zbierania owoców. Robot może pracować 24 godziny na dobę i zbiera tylko dojrzałe owoce.

Latające drony mogą wykrywać najbardziej dojrzałe owoce i samodzielnie je zbierać.
Twórcy twierdzą, że roboty zaoszczędzą pieniądze i ograniczą marnowanie żywności.
Coraz trudniej znaleźć pracowników do zbioru owoców z sadów na całym świecie. 

Innowacja była bezpośrednią odpowiedzią na braki siły roboczej. „Nigdy nie ma wystarczającej liczby rąk do zbierania owoców we właściwym czasie i za odpowiednią cenę. Owoce gniją w sadzie lub są sprzedawane za ułamek ich szczytowej wartości, podczas gdy rolnicy tracą miliardy dolarów każdego roku”, mówi firma.

Robot FAR wykorzystuje algorytmy percepcji do lokalizowania drzew owocowych i algorytmy wizyjne do znajdowania owoców wśród liści i klasyfikowania ich wielkości i dojrzałości. Robot następnie opracowuje najlepszy sposób, aby zbliżyć się do owocu i pozostać stabilnym, gdy jego ramię chwytające chwyta owoc.

Drony są w stanie zbierać sady bez wchodzenia sobie nawzajem w drogę dzięki pojedynczemu autonomicznemu cyfrowemu mózgowi w jednostce naziemnej.

źródło: World Economic Forum

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ceny jabłek przemysłowych

Jabłka łąckie posiadają Chronione Oznaczenie Geograficzne