w

Do 100 000 złotych na walkę z suszą!

Tylko do 28 stycznia można składać wnioski na dofinansowanie inwestycji chroniących przed suszą.

Dofinansowanie można otrzymać m.in. na: budowę studni i zbiorników; zakup maszyn i urządzeń do poboru, magazynowania, uzdatniania, odzyskiwania lub rozprowadzania wody, instalacji nawadniających i systemów do sterowania nawadnianiem.

Maksymalna kwota pomocy wynosi 100 tys. zł, przy czym refundacji podlega 50 proc. kosztów poniesionych na realizację inwestycji (60 proc. w przypadku młodego rolnika). Minimalny poziom kosztów inwestycji musi być wyższy niż 15 tys. zł.

O dotację na inwestycje w nawadnianie może się starać każdy rolnik posiadający gospodarstwo o powierzchni od 1 do 300 ha, który w okresie 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku wykazał przychód w wysokości co najmniej 5 tys. zł. Konieczne jest również posiadanie wpisu w krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności.

Wnioski można składać osobiście w biurze powiatowym lub oddziale regionalnym ARiMR, przesłać drogą elektroniczną lub przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce pocztowej.

Więcej informacji – otwórz

Dokumenty aplikacyjne – otwórz

Więcej informacji na stronie: www.arimr.gov.pl i pod numerem bezpłatnej infolinii: 800 38 00 84

źródło: ARIMR

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prognozy na luty 2021: nawet -28°C!?

Promocja w Lidlu: Jabłka Pinova za 2,79 zł/kg z 3,99 zł/kg!