w , ,

Czerwiec: Mszyca w sadzie. Czym ją zwalczyć?

Sadownicy sygnalizują problem pojawienia się mszycy w sadach. Występuje ona głownie na wierzchołkach drzew. Jeśli mszyca występuje na 10% pędów to znak, że osiągnęła próg szkodliwości. Mszyca jest bardzo szkodliwa w młodych sadach oraz w silnie rosnących.

Niektórzy sadownicy mają również problem z bawełnicą korówką. Bawełnice zauważyć można w pęknięciach kory oraz na gałęziach.

Wykonując zabiegu zwalczające mszyce, pamietajmy o organizmach pożytecznych. Organizmy pożyteczne przejmują kontrolę nad szkodniami doprowadzając do spadku ich liczebności.

Produkty do stosowania selektywne aficydy: Teppeki, Pirimor, Movento.

Wadą zabiegu Teppeki oraz Pirimor w połowie czerwca jest długi rozkład preparatu.

Infomacja dla sadowników w systemie „zero pozostałości”: Pirimor zastosowany w tym okresie będzie wykryty w pozostałościach podczas zbioru owoców, Teppeki zastosowane w tym okresie z dużym prawdopodobieństwem zostanie wykryta w pozostałościach.

Movento w okresie opadu czerwcowego wykazuje słabsze działanie. Pamiętać należy również, że zabieg produktem Movento wymaga wzrostu i obecność świeżych przyrostów. Movento zastosowane 70 dni przed zbiorem nie będzie wykrywane.

W walce z mszycą jabłoniową sadownicy stosują: Pirimor 0,4 I/ha lub Teppeki 0,14 kg/ha (duża ilośc cieczy roboczej ok. 750 I/ha).

W walce z bawełnicą korówką sadownicy stosują  Teppeki lub Movento. Pamiętać należy również, że zabieg produktem Movento wymaga wzrostu i obecność świeżych przyrostów.

  • „Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie”.
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Minister Ardanowski podkreślił: stale poszukiwane są kolejne rynki zbytu

Starosta Grójecki o PROBLEMACH sadowników!